uprawnienia

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: heiland

Napisano: 14 mar 2015, 18:30

Witam
W 2001 r uzyskalam dyplom kierunek pedagogika w zakresie pedagogika socjalna ...czy posiadam kwalifikacje ? Ostatnio ktos mi zwrocil uwage ze moge ich nie miec...a kolezanka konczyla pedagogike w zakresie pedagogika opiekuńcza i praca socjalna....
Gdzie szukac pomocy...dyskretnie bo sprawa dosyc trudna....
monik22


Napisano: 14 mar 2015, 21:58

Hmmm i nikt nie powie nic
monik22

Napisano: 15 mar 2015, 18:12

Zobacz na końcu ustawy, w przepisach przejściowych.
Pikus

Napisano: 15 mar 2015, 21:52

Bardzo duzo czytalam na ten temat ale niestety jestem w martwym punkcie...czy ktos moze mi fachowo udzielic odpowiedzi...posiadam uprawnienia prac.socjalnego..
monik22

Napisano: 15 mar 2015, 22:59

Art. 156 ust. 1a

„1a. Osoby, które przed dniem 1 maja 2004 r. ukończyły studia wyższe
na kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia, politologia i nauki społeczne
lub socjologia, mogą wykonywać zawód pracownika socjalnego.”

Przepis ten wszedł w życie z dniem 1 kwietnia 2007 roku (Dz.U.07.48.320).
Na podstawie tego przepisu uprawnienia do wykonywania zawodu pracownika socjalnego posiadają osoby które przed dniem 1 maja 2004 roku oraz w latach poprzednich ukończyły studia wyższe (licencjackie lub magisterskie) na kierunkach: pedagogika, psychologia, politologia, politologia i nauki społeczne lub socjologia i z różnych powodów nie mogły podjąć pracy w zawodzie, a w momencie ukończenia studiów – zgodnie z poprzednio obowiązującymi przepisami ustawy o pomocy społecznej (tj. przepisami obowiązującymi przed dniem 1 maja 2004 roku) posiadałyby uprawnienia do zatrudnienia na stanowisku pracownika socjalnego.

Osoby te, począwszy od dnia 01 kwietnia 2007 roku, bez względu na ukończoną podczas studiów specjalność, zachowują bezterminowo prawo do wykonywania zawodu pracownika socjalnego, na zasadach praw nabytych. W przypadku tej grupy osób
nie ma również znaczenia fakt, iż wcześniej nie pracowały na stanowisku pracownika socjalnego.

Niezależnie od stażu pracy w zawodzie, zmiany miejsc zatrudnienia, przerw
w zatrudnieniu, a nawet braku stażu pracy w zawodzie, na podstawie obecnie obowiązujących przepisów ustawy o pomocy społecznej absolwenci ww. studiów
posiadają nieograniczone terminem prawo do wykonywania zawodu pracownika socjalnego, podejmowania zatrudnienia na tym stanowisku oraz awansu zawodowego.
O prawie tych osób do zatrudnienia na stanowisku pracownika socjalnego decyduje
w tym przypadku jedynie fakt ukończenia - przed dniem 1 maja 2004 roku, tj. przed dniem wejścia w życie przepisów nowej ustawy z dnia 12 marca 2004 roku o pomocy społecznej - studiów wyższych licencjackich lub magisterskich na jednym z kierunków: pedagogika, psychologia, politologia, politologia i nauki społeczne lub socjologia.

W przypadku nabycia uprawnień na podstawie ww. przepisu ustawy, aby podjąć zatrudnienie na stanowisku pracownika socjalnego absolwent przedmiotowych studiów
nie jest ponadto zobowiązany spełnić dodatkowych warunków związanych z koniecznością uzupełnienia już posiadanego wykształcenia.
wwwww.

Napisano: 15 mar 2015, 23:21

Czyli wynika ze posiadam uprawnienia
monik22

Napisano: 15 mar 2015, 23:28

tak
wwwww.

Napisano: 16 mar 2015, 23:00

A moja szefowa jest odmiennego zdania
monik22

Napisano: 17 mar 2015, 8:38

wyślij zapytanie e mailem do ministerstwa odpowiedzą ci drogą elektroniczną i z taką info leć do kierownika
Anna126



  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]