PILNE Czy zasiłek stały jest podzielny.....?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 31 mar 2015, 9:52

Witam,
czy zasiłek stały jest podzielny w przypadku otrzymania prawa do emerytury?
Tzn klient pobiera u nas zasiłek stały, od 18 marca otrzymał prawo do emerytury, zasiłek za marzec został wypłacony. Czy dokonuje potrącen za te kilka dni marca gdzie świadczenia się nałożyły czy nie? Prosze o pomoc, jakim art ustawy o tym mówi?
Gość


Napisano: 31 mar 2015, 10:18

art.99 pismo do ZUS o refundację
nora

Napisano: 31 mar 2015, 10:20

przecież zasiłek stały nie jest podzielny,
Gość

Napisano: 31 mar 2015, 10:39

Jest podzielny - art. 106 ust 3

W tym wypadku jednak, wypłacił bym i za ten cały miesiąc i do zus pismo, ze ma zwrocić
BadAss

Napisano: 31 mar 2015, 10:41

art. 106 ust.3
Qba

Napisano: 31 mar 2015, 10:48

zasiłek za marzec został juz wypłacony, wczoraj tj. 30.03 otrzymałam informacje że klient nabył prawo do emerytury od 18 marca. Zasiłek zostaje wypłacany i przyznany na miesiąc, także ZUS nie robi potrąceń za te kilka dni???????
Gość

Napisano: 31 mar 2015, 14:03

Uchylasz decyzję a do ZUSu piszesz o zwrot zasiłku za 14 dni np. 529 zł.: 31x 14=238,90zł.
na podst. art.99
ewald

Napisano: 31 mar 2015, 14:19

jeżeli emerytura została przyznana od 18 marca to liczymy zwrot zasiłku od 19 marca
tj.529:31= 17,06x13 dni=221,78 u nas zus zwrócił za jeden dzień lutego emerytura była przyznana od 27 lutego nie mamy z tym problemu.
nora

Napisano: 31 mar 2015, 14:38

art. 106 ust. 3
Gość


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]