z okresowy - a waloryzacja renty socj.

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 31 mar 2015, 16:53

Rodzina złożyła wniosek w marcu - na wywiadzie byłem także w marcu - wziąłem dochody z lutego ( z rodzinne plus renta socj. z m-ca lutego) chcę wydać decyzje z. okresowego na miesiące kwiecień i maj. Nie mam decyzji o waloryzacji renty bo klient jeszcze jej nie dostał. Czy mogę wydać decyzje na m-c IV - V licząc jeden dochód z lutego (przed waloryzacją) czy mam poczekać i na kwiecień przyjąć dochód z lutego a decyzję na maj - przyjąć zwaloryzowaną rentę ( Kwota wiadoma ze strony ZUS) . Czy jeżeli kwota waloryzacji nie przekroczy 10% kryterium na osobę a jestem pewien że nie przekroczy to mogę przyjąć lutowy dochód i wydać dec. na jaki okres chcę?
janaa

Napisano: 01 kwie 2015, 9:00

Skoro wniosek był złożony w marcu to dlaczego chcesz przyznać od kwietnia? Ja bym dała od marca, czyli od miesiąca złożenia wniosku, ew. wyplata w kwietniu z wyrównaniem. Spójrz na art. 106 ust. 3.
gosc

Napisano: 01 kwie 2015, 9:58

Bo w marcu rodzina dostała na pomoc ale nie okresowy. W sumie nic im się nie stanie jeśli dostaną od kwietnia. Raczej się nie odwołają a nawet jeśli tak będzie to dostaną pomoc za miesiąc złożenia wniosku :) art. 106 ust 3a już zawarłam także odpowiedz sama poznałam na postawione przeze mnie pytanie :) Dziękuję za zainteresowanie postem. Temat do zamknięcia.
janaa

Napisano: 01 kwie 2015, 10:37

Ale musisz przyznać od m-ca złożenia wniosku. I przyznajesz na IV i ewentualnie V w tej samej kwocie, gdyż waloryzacja renty wyniosła mniej niż 10% kryterium dochodowego.
Asia4

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]