usługi opiekuńcze specjalistyczne dziecko z autyzmem

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: heiland

Napisano: 07 kwie 2015, 16:03

Witam
Mam pytanie zgłosiła się podopieczna, która ma dziecko chorujące na autyzm dziecięcy zgodnie z zaświadczeniem lekarskim dziecko w wieku 5 lat.
Co z przyznaniem pomocy w formie specjalistycznych usług opiekuńczych należą się czy nie?? jeżeli nie to na co konkretnie się powołać?
Nadmienić należy że dziewczynka ma zajęcia w szkole 10 godzin w miesiącu w Przedszkolu Miejskim a rodzina objęta jest pomocą asystenta rodziny.
Proszę o odpowiedź
Pozdrawiam
ania_ur1


Napisano: 07 kwie 2015, 23:01

1. na "dzień dobry" - czy ma zaświadczenie lekarskie ze wskazaniem do specj usl opiek
2. czy powinnaś szukać argumentów na odmowę czy raczej możliwości przyznania wsparcia?
3. o czym świadczy, że ma 10godz/m-c zajęć? czy to jest wystarczające w stosunku do potrzeb?
4. jaki związek z wnioskiem o usługi ma okoliczność, że rodzina ma asystenta?

;-)
lotsy'

Napisano: 08 kwie 2015, 8:01

Tylko jak dzwoni się do Wydziału Polityki Społecznej to usłyszałam że w pierwszej kolejności szkoły i oświata a nie ops i chciałam wiedzieć co wy robicie
ania_ur1

Napisano: 08 kwie 2015, 12:48

Wiadome rozporządzenie mpips stanowi m.in., że:
"zapewnienie dzieciom i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi dostępu do zajęć rehabilitacyjnych i rewalidacyjno-wychowawczych, w wyjątkowych przypadkach, jeżeli nie mają możliwości uzyskania dostępu do zajęć, o których mowa w art. 7 ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. Nr 111, poz. 535, z późn. zm.)."

- stąd było moje pytanie nr 1 i 3, u nas np rodzice dostarczają zaświadczenie lekarza specjalisty ze wskazaniem np 12 godz. tyg w ramach specj usł opiek (no, nie dajemy tyle bo nie mamy :( ) - ale w kontekście takiego zalecenia, 10 godz / m-c to zakres raczej symboliczny i świadczący (oczywiście moim subiektywnym zdaniem) o bardzo utrudnionym dostępie do usług (2 godz. tygodniowo?), 5 lat to okres przedszkolny i "0" no więc to praktycznie ostatni dzwonek, żeby dziecko przygotować do wejścia w grupę rówieśniczą ale obawiam się, ze 2 godziny tygodniowo to stanowczo za mało, żeby dziecko przygotować gł. w obszarze kompetencji społecznych a bez tego, jak trafi do grupy to problemy się spotęgują. Jeżeli więc macie takie możliwości to dajcie dziecku wsparcie (co niewykluczone, ze jak będzie up.ierdliwa kontrola z uw to trzeba będzie im wyjaśnić co i jak).

Co do asystenta rodziny - no, jeśli macie takiego co może pracować z tym dzieckiem (ma kompetencje, narzędzia i umie) to co stoi na przeszkodzie? dlaczego nie dać temu dziecku to czym dysponujecie?
lotsy'

Napisano: 08 kwie 2015, 14:44

czy chodzi o asystenta rodziny czy asystenta osoby niepełnosprawnej
gosc

Napisano: 10 kwie 2015, 9:51

"zapewnienie dzieciom i młodzieży z zaburzeniami psychicznymi dostępu do zajęć rehabilitacyjnych i rewalidacyjno-wychowawczych, w wyjątkowych przypadkach, [b]jeżeli nie mają możliwości uzyskania dostępu do zajęć, o których mowa w art. 7 ustawy z dnia 19 sierpnia 1994 r. o ochronie zdrowia psychicznego (Dz. U. Nr 111, poz. 535, z późn. zm.).[/b]


To tyczy się tylko dzieci z upośledzeniem umysłowym , a autyzm to nie upośledzenie
wkj

Napisano: 10 kwie 2015, 14:00

Dziecko z autyzmem kwalifikuje się do specjalistycznych usług opiekuńczych dla osób z zaburzeniami psychicznymi. Świadczyliśmy takie usługi.
maxim

Napisano: 10 kwie 2015, 14:37

My też świadczymy
gosc


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]