Od kiedy przysnać zasiłek stały?

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: heiland

Napisano: 13 kwie 2015, 11:54

Kochani od kiedy przyznać zasiłek stały?
- Wniosek w powiatowym Zespole złożony 02 marca 2015r.
- komisja 30.03.2015r.
Kwota przysługującego zasiłku 208,50 czy to dzielimy na dni?
Prosze o pomoc
olap
Stażysta
Posty: 50
Od: 22 sty 2015, 9:16


Napisano: 13 kwie 2015, 12:27

Od daty złożenia wniosku do OPS na zasiłek stały
Rosa

Napisano: 13 kwie 2015, 13:01

Klient musi złożyć Ci prawomocne orzeczenie, zapewne to będzie kwiecień.
Esia

Napisano: 13 kwie 2015, 13:29

Liczy się data złożenia wniosku do OPS i od kiedy trwa niepełnosprawność
zzzz

Napisano: 13 kwie 2015, 13:54

data złożenia wniosku do OPS to 30.03.2015r
Data złożenia do Powiatowego zesp. 02.03.2015r. i ta sama data ustalony stopień niepełnosprawności 02.03.2015r.

Więc przyznaję od 30.03.2015r. i kwotę zasiłku tj 208,50 : 31= 6,73 TYLE ZA 1 DZIEŃ
6.73 x 2 DNI = 13,46 _TYLE WYPŁACAM ZA MARZEC? (:
olap
Stażysta
Posty: 50
Od: 22 sty 2015, 9:16

Napisano: 13 kwie 2015, 13:55

data złożenia wniosku do OPS to 30.03.2015r
Data złożenia do Powiatowego zesp. 02.03.2015r. i ta sama data ustalony stopień niepełnosprawności 02.03.2015r.

Więc przyznaję od 30.03.2015r. i kwotę zasiłku tj 208,50 : 31= 6,73 TYLE ZA 1 DZIEŃ
6.73 x 2 DNI = 13,46 _TYLE WYPŁACAM ZA MARZEC? (:
olap
Stażysta
Posty: 50
Od: 22 sty 2015, 9:16

Napisano: 14 kwie 2015, 8:14

Przyznajesz od 02.03.2015 r. gdyż pomoc finansową w myśl ustawy przyznajemy od miesiąca w którym został złożony wniosek przez klienta, a skoro klient wyrobił się ze złożeniem wniosku w marcu to właśnie od daty kiedy powstała niepełnosprawność( jesteśmy po kontroli z UW)
abc

Napisano: 14 kwie 2015, 13:03

Tak jak abc
ewald

Napisano: 14 kwie 2015, 13:22

czyli pomniejszam w marcu zasiłek o 1 dzień?
i za marzec płace 201,77?
a za kwiecień całą kwotę 208,50 ?
Proszę pomocy (: jutro wypłata
olap
Stażysta
Posty: 50
Od: 22 sty 2015, 9:16

Napisano: 14 kwie 2015, 13:40

Przyznajesz zgodnie z art. 106 ust. 3 - czyli od dnia złożenia wniosku. W pomocy społecznej nie ma wyrównań.
Inaczej wygląda sytuacja gdy jest to kolejne orzeczenie. Ja miałam taką sytuację, że pan miał orzeczenie do końca listopada, wniosek na komisję złożono 8 stycznia, a wniosek do mnie 18 lutego, mogłam przyznać od 1 lutego ponieważ uprawnienia nabył przed pierwszym lutym.
magda31

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]