DPS

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 15 kwie 2015, 11:30

Potrzebuje pomocy. Klientka była umieszczona w DPS, syn dopłacał do jej pobytu na konto gminy. Podpisana była umowa i wydana decyzja. Kobieta zmarła a syn wpłacił już pieniądze, które musimy mu zwrócić. W tej sytuacji jaką wydać decyzję synowi, wygaszającą czy uchylającą? Na jaki art. się powołać odnośnie zwrotu pieniędzy?
Z góry wszystkim dziękuję.
Czo


Napisano: 15 kwie 2015, 11:37

Chyba w tym przypadku nie wydajemy decyzji. Jak mu zwrócą to już sprawa księgowości nie Twoja.
t.franek

Napisano: 15 kwie 2015, 11:39

Stwierdzić wygaśnięcie decyzji art.162 KPA, decyzja stała się bezprzedmiotowa z chwilą zgonu osoby za która płacił i od tego momentu nie ponosił odpłatności i dlatego należy ja zwrócić.
celesta

Napisano: 15 kwie 2015, 11:43

Ale czy była imienna decyzja na zobowiązanego czy na osobę, która zmarła?
t.franek

Napisano: 15 kwie 2015, 12:32

Była wydana decyzja imienna na syna.
Czo


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]