bezrobocie a zasiłek okresowy

Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: heiland

Napisano: 15 kwie 2015, 13:04

Witam, jak robicie? Jak u was definiowane jest pojęcie osoby bezrobotnej? Musi być zarejestowana w PUP, czy wystarczy że po prostu nie pracuje? Bo ja mam taki przypadek, że mąż zarejestrowany jako bezrobotny, żona niezarejestrowana bo opiekuje się maleństwem. I co, mam prawo im przyznac okresówkę z powodu bezrobocia?
kwiatekkwiatek

Napisano: 15 kwie 2015, 13:17

Mąż jest zarejestrowany, to wystarczy. A co z ubezpieczeniem zdrowotnym żony?
Żona jest obecnie nieaktywna zawodowo - formalnie statusu osoby bezrobotnej nie posiada.
Andrzej

Napisano: 15 kwie 2015, 13:41

Żona przy nim ubezpieczona i dzieciaki tez. Tu mi bardziej chodzi o motyw czy wszyscy członkowie muszą byc zarejestrowani, czy jedna wystarczy. Znam ośrodki gdzie przyznają okresówkę z tytułu bezrobocia osobom które np nie pracują i nie sa zarejestreowani w PUP. I tak nie wiem jak to wsio ugryźć zeby dobrze było. W ustawie naszej nie ma definicji bezrobocia....
katekwiatek

Napisano: 17 kwie 2015, 21:51

ale ta definicja jest w ustawie o promocji zatrudnienia i wg niej bezrobotny to ten który spełnia różne opisane tam warunki i - jest zarejestrowany jako bezrobotny w Urzędzie Pracy. I to jest jedyna ustawowa definicja bezrobotnego, pozostałych można uznać najwyżej za osoby niepracujące a nie bezrobotne.
Xman

Napisano: 18 kwie 2015, 17:49

bez przesady, by zonę gonić by się zarejestrować skoro opiekuje się maleństwem
w gotowości do podjęcia pracy raczej nie jest///

"jedno" bezrobocie w rodzinie wystarczy ( takie jak opisuje xman )

a nawet gdyby nie było to inna przesłanka jest - potrzeba ochrony macierzyństwa

okresówkę przyznajemy "w szczególności" wiec katalog nie jest zamkniety
ijuhygf

Napisano: 20 kwie 2015, 11:44

Zgadzam się z powyższym, mądra odpowiedź.
m-ka

Napisano: 23 kwie 2015, 9:28

ślicznie wam dziękuję za odpowiedzi <dyg>
katekwiatek

Napisano: 23 kwie 2015, 11:29

U nas musi być zarejestrowany, mieć książeczkę z PUP do wglądu i jeszcze dać oświadczenie. Bo jak wyrejestrowany tzn. że może pracować i zarabiać nawet 20 tys.
Gość

Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]