decyzja na 90 dni a ubezpieczenie dzieci

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 27 kwie 2015, 10:32

Klientka samotnie wychowująca trójkę dzieci była zarejestrowana w urzędzie pracy jako osoba bezrobotna, tam miała opłacaną składkę zdrowotną. Ponieważ w miesiącu kwietniu br. nie przyjęła propozycji pracy, utraciła status osoby bezrobotne. Zwróciła się z wnioskiem o wydanie decyzji do uzyskania świadczeń opieki zdrowotnej na 90 dni. Decyzję wystawiamy na daną osobę, a co z dziećmi ? Wiek 10, 6 i 3 lata. Gdzie podlegają ubezpieczeniu zdrowotnemu?
amanda


Napisano: 27 kwie 2015, 10:36

dzieci mają prawo do świadczeń zdrowotnych z mocy ustawy o św. zdr., nie wystawiasz na nie decyzji. poczytaj w ustawie kto jest uprawniony do świadczeń, to rozwieje twoje wątpliwości.
p..

Napisano: 27 kwie 2015, 13:50

Dzieci do czasu rozpoczęcia obowiązku szkolnego zgłasza OPS a podczas nauki szkoła.
Art. 66 pkt 19 - art. 75 ust. 5 i odpowiednio art. 66 pkt 17 - art. 75 ust. 4. Matkę zgłasza się przy dowolnym dziecku jako członka rodziny.
Należy pamiętać, że dziadkowie nawet nie zamieszkujący wspólnie maja obowiązek zgłosić dzieci do ubezpieczenia zatem należy w pierwszej kolejności rozeznać sytuację dziadków.
Elizabeth

Napisano: 28 kwie 2015, 11:57

Elizabeth, a jak właśnie wygląda procedura zgłaszania dzieci do ubezpieczania przez ops, które nie uczęszczają jeszcze do szkoły??
Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam
monia9

Napisano: 28 kwie 2015, 13:04

Dzieci zgłasza się na druku ZZA i opłaca się za nie składkę podobnie jak za osoby bezdomne lub od zasiłku stałego). Wysokość składki określona jest w ustawie o świadczeniach opieki zdrowotnej...
Elizabeth

Napisano: 29 kwie 2015, 8:38

Dzieci do 18 roku życia ubezpieczone są z mocy ustawy i nigdzie się ich nie zgłasza.
-z-

Napisano: 29 kwie 2015, 9:07

Dzieci do 18 r. ż. mają dostęp do bezpłatnych świadczeń opieki zdrowotnej ale zgodnie z wyżej przywołanymi przepisami istnieje ustawowy obowiązek zgłoszenia ich do ubezpieczenia zdrowotnego i opłacenie składki. Posiadanie prawa do bezpłatnych świadczeń nie jest tożsame z ubezpieczeniem zdrowotnym.
Elizabeth

Napisano: 29 kwie 2015, 10:48

ops nie ma możliwości opłacenia składki ubezpieczenia zdrowotnego za osobę inną niż uprawnioną z ustawy o pomocy społecznej
p..

Napisano: 29 kwie 2015, 11:00

MOPS ma mozliwośc i obowiązek wg : art. 2 ust. 1 pkt.3,art. 66 st.1 pkt 19, art.81 ust.8 pkt.3, art.86 ust.1 pkt. 5 ustawy o św. opieki zdrowotnej finans. ze śr. publicznych
tiret


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]