co sie stanie gdy nie przedłozyłam oceny zasobów

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 28 kwie 2015, 9:20

radzie na ostatniej sesji
Gość


Napisano: 28 kwie 2015, 9:21

były u nas zmiany personalne i wiekie zamieszanie i sesja odbyła sie 25 a ja nie przedłozyłam oceny zasobów pomocy społecznej radzie co mam teraz zrobic
Gość

Napisano: 28 kwie 2015, 9:25

przedkłada się radzie do 30 kwietnia... czyli jest to data wpływu na dziennik a nie obradowania nad tym na sesji... na sesji moze byc i w grudniu ;)
aja

Napisano: 28 kwie 2015, 9:33

Przedkładasz radzie gminy do 30 kwietnia.
Napisz pismo przewodnie i poproś o pieczątkę z biura podawczego. Jak miałam kontrolę NIK to bez problemu zaakceptował takie rozwiązanie.
1bas1

Napisano: 28 kwie 2015, 9:39

co mam napisac w tym piśmie czy tak moze byc
rada miasta i gminy w .. i przedkładam sprawozdanie z oceny zasobów ludzkich za rok 2014 i tyle?
Gość

Napisano: 28 kwie 2015, 10:41

czy moze tak byc
Rada Miasta i Gminy

W związku z art. 16a ust. 4 ustawy o pomocy społecznej (ustawa z 12 marca 2004r -Dz. U. Z 2015r poz.163) przedkładam
Gość

Napisano: 28 kwie 2015, 11:50

Rada Gminy


Ośrodek Pomocy Społecznej w przekazuje w załączeniu ocenę zasobów pomocy społecznej za 2014 roku.
Obowiązek sporządzenia takiej oceny wynika z art. 16a ustawy z dnia 12 marca 2004 o pomocy społecznej.

Ocena obejmuje osoby i rodziny korzystające z pomocy społecznej, rodzaje ich problemów oraz ich rozkład ilościowy, zasoby instytucjonalne pomocy i wsparcia, kadrę pomocy społecznej, wysokość środków finansowych przeznaczonych na poszczególne zadania, aktywność projektową Ośrodka , współpracę z organizacjami pozarządowymi. Podsumowaniem oceny są wskaźniki oraz wnioski końcowe.
Ośrodek Pomocy Społecznej przedstawia co roku radzie gminy ocenę zasobów pomocy społecznej do dnia 30 kwietnia.
1bas1

Napisano: 28 kwie 2015, 13:24

Ja OZPS przedkładam burmistrzowi a on przedkłada to radzie - radnym ( do wglądu i zapoznania). Jeszcze nie było nigdy wprowadzane do programu na sesjach. Jest zapis w ustawie " organ wykonawczy jednostki samorządu terytorialnego przedstawia co roku do 30 kwietnia odpowiednio radzie gminy..." A więc przedstawia - nad czym tu debatować na sesji - czysta statystyka. Można wnioski omówić w komisji. I tak jest dobrze - bo po kontroli nie kwestionowano formy.
male

Napisano: 28 kwie 2015, 14:03

Słusznie , my przedkładamy Burmistrzowi a nie radzie gminy. Kontrola mi zarzuciła ,że kierownik przedkłada rodzie gminy ,my nie mamy takich kompetencji.
Tylko i wyłącznie Wójt ,Burmistrz, Prezydent.
m-ka


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]