umieszczenie osoby psychicznie chorej w dps bez jej zgody

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 05 maja 2015, 18:52

Bardzo proszę o pomoc, siostra nie daje sobie rady z chorym psychicznie bratem, chce go umieścić w dps, czy z wnioskiem do sądu o umieszczenie w dps bez zgody brata powinna wystapic ona, czy może z takim wnioskiem wystąpić mops ? Dodam, że Pan ten nie jest świadomy tego, co się wokół niego dzieje. Bardzo liczę na Waszą pomoc
dana013


Napisano: 05 maja 2015, 18:58

zgodnie z ustawą o ochronie zdrowia psychicznego na podst. art. 38, 39 do Sądu w wnioskiem o umieszczenie w dps bez zgody z wnioskiem do sądu występuje mops, siostra nie ma takiej legitymacji prawnej
zuzanka

Napisano: 05 maja 2015, 19:32

Dziękuję zuzanka :-)
dana013


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]