Postępowanie ws. lekarstw

Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: heiland

Napisano: 11 maja 2015, 18:31

Zastanawiam się nad podstawą prawną postępowania ops w sprawie zasiłku celowego na lekarstwa.

Ops żąda ode mnie przyjścia z receptą i podaną przez aptekę ceną. Recepta oraz wycena jest kserowana i załączana do wniosku. Bez czekania na decyzję, mogę już wykupić receptę, ale na fakturę imienną. Ksero tej faktury dołączane jest do wniosku.
Uważam, że jest to postępowanie niewłaściwe i uciążliwe dla mnie. Przede wszystkim jest to powielanie czynności, bo raz idę do ops z receptą i drugi raz z fakturą. Powinno wystarczyć okazanie faktury.

Zastanawiam się jak ops pogodzi swoje wymagania ze złożeniem wniosku przez emp@tię, bo przecież całe postępowanie (oprócz wywiadu) powinno nastąpić na drodze elektronicznej. Mam możliwość wykonania i załączenia skanów recepty a później faktury i dołączenia oświadczenia pod odpowiedzialnością karną o ich zgodności z oryginałem.
222

Napisano: 11 maja 2015, 18:42

Skoro wykupiłeś to znaczy, że posiadałeś środki finansowe by zaspokoić tę potrzebę.
YoYo

Napisano: 12 maja 2015, 0:00

Lekarstwa są artykułem pilnej potrzeby. W każdym domu tak się robi, że przed wypłatą kupuje się to, co jest najbardziej potrzebne, a po otrzymaniu wypłaty, dokupuje się resztę. Nie oznacza to, że w tym domu jest wystarczajaca ilość pieniędzy bez wypłaty, bo kupiono przed nią jakieś artykuły. To bezsprzecznie absurdalne rozumowanie.

Tak więc nie polega na prawdzie stwierdzenie, że posiadałem środki do ich kupienia. Są to pieniądze "wyłożone" na leki, które po odzyskaniu, wskutek otrzymania zasiłku celowego, przeznaczone będą na żywność.

To temat poboczny, bo według mnie, faktycznie nie następuje wsparcie zasiłkiem, tylko refundacja. O takim postępowaniu zadecydował ops. Trudno byłoby wymyślić inny sposób na szybkie wykupienie lekarstw.
222

Napisano: 12 maja 2015, 8:09

Już widziałem receptę na zakup witamin CENTRUM. Nie każdy lek jest pierwszej potrzeby i niezbędny. Ponadto zdarza się, że na swoją fakturę wykupują recepty dla całej rodziny i to dosyć odległej. Zgadzam się z YoYo.
olo

Napisano: 12 maja 2015, 11:34

Martwi mnie brak konkretnej odpowiedzi na zapytanie z mojego postu. Są za to złośliwe wypowiedzi, świadczące o kompletnym braku empatii.

Olo, lekarz wystawiający receptę na mnie też jest w Twoim urojonym świecie spiskowców? Poza tym, są choroby, wymagające konkretnych i to dość drogich witamin, na przykład zwyrodnienie plamki żółtej oka.
222

Napisano: 12 maja 2015, 12:02

Zgodnie z Ustawa o p.s przy zasiłku bierzemy poniesione wydatki a więc faktury i to jest najprostrze bo czlowiek kupił co było mu niezbędne i wydatek jest oczywisty .
Trawa

Napisano: 12 maja 2015, 13:01

A od kiedy to fakturę imienną wystawią jak to ktoś pisze z recept dla całej rodziny i to tej DOŚĆ ODLEGŁEJ :o Życzam pieniądze od sąsiadki wykupuję leki i gdy dostaję z MOPS oddaję ,a nie zaraz PEWNIE MA KASĘ TO MU NIE DAĆ MIAŁZA CO WYKUPIĆ .Pilnujcie lepiej na co wydają alkocholicy i nie mowcie ze alkocholizm to choroba ,bo to jest WYBÓR!!!!DANEJ OSOBY choroba to jest dziecko które ma nowotwora ,i nie ma wyboru musi umrzeć ,a nie musi pic i nie pije jak nie ma .KONIEC
xxxXXX

Napisano: 12 maja 2015, 13:05

Trawa - co ty masz za ustawe. gdzie masz te wydatki, dawaj artykuła
dasdasda

Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]