DPS a alimentacja

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 18 maja 2015, 10:29

Chciałabym się dowiedzieć czy zmieniacie decyzję o odpłatności za DPS jeśli córka zgodziła się i będzie dopłacać 100 zł, czy tylko spisujecie z córką umowę?
ana20


Napisano: 18 maja 2015, 11:12

tylko umowa z córką
armin

Napisano: 18 maja 2015, 11:49

Jestem po szkoleniu w tym zakresie.
Osoba prowadząca szkolenie, zdecydowanie doradza, oprócz sporządzenie umowy, również o zaznaczenie faktu współfinansowania DPS, w decyzji. I tak to praktykujemy juz od kilku lat.
OPS-11111

Napisano: 18 maja 2015, 12:10

No cóż - przyjęliśmy trochę inną formę postępowania w tym zakresie, nie ma podstaw prawnych do zawierania takich rzeczy w decyzji, gdyż decyzja dotyczy wyłącznie praw i obowiązków strony postępowania administracyjnego. Nie orzeka się więc w decyzji o wysokości opłat wnoszonych przez gminę ani inne osoby.
Na podstawie art. 103 ust. 2 uops - z rodziną zawiera się umowę.
Wnoszenie opłat jest obowiązkiem krewnych (i małżonka), konkretyzacja tego zobowiązania następuje w formie umowy, a nie decyzji. Mamy tu do czynienia nie z jednostronnym rozstrzygnięciem, a z czynnością, której treść kształtują obie strony umowy
- z komentarza Iwony Sierpowskiej, Wolters Kluwer SA, Warszawa 2014 str. 415.
armin


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]