hektary wydzierżawione

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 17 ]

Moderator: heiland

Napisano: 29 maja 2015, 14:44

Liczycie do dochodu rodziny ziemię, hektary przeliczeniowe , które są w całości wydzierżawione? liczycie 250 x ilość wydzierżawionych przel hektarów? jboję sie ze wywołąm aferę jak zaczne liczyc te haktary, bo facet raczej nie zrozumie dlaczego tak jest
gol


Napisano: 29 maja 2015, 14:48

Tak liczymy .Pomimo dzierżawy jest ich właścicielem. Ustawa nic nie mówi o dzierżawach.Więc Ci się od faceta dostanie.
t.franek

Napisano: 01 cze 2015, 9:11

Może po prostu wytłumacz mu spokojnie, że jest tak dlatego, że świadomie przyczynia się do pogarszania własnej sytuacji skoro nie uprawia ziemi będąc jej właścicielem. Tylko w sytuacji wydzierżawienia w celach emerytalno rentowych na okres 10 lat dochód ten nie byłby liczony.
aaabw

Napisano: 01 cze 2015, 11:36

Jeżeli jest wydzierżawione na 10 lat i umowa z KRUS to nie liczymy.
ellax

Napisano: 01 cze 2015, 13:28

A skąd takie informacje ze 10 lat i umowa z KRUS to nie liczymy? gdzie mogę znaleźć takie zapisy????
gol

Napisano: 01 cze 2015, 15:19

Jest wiele wyroków sądu na ten temat ,
http://orzeczenia.nsa.gov.pl,

m.in\. ..... "Ustalając dochód z gospodarstwa, organ obliczył, że dla gospodarstwa rolnego o powierzchni 6,7080 ha, którego właścicielką jest strona, przyjąć należy powierzchnię 9,3987 ha przeliczeniowego. Określił też, że zgodnie z art. 8 ust. 9 ustawy dla 1 ha przeliczeniowego przyjmuje się dochód miesięczny w wysokości 250 zł. Organ wyjaśnił, że ustawa o pomocy społecznej nie daje podstaw do wyłączenia dochodów z hektarów przeliczeniowych w przypadku, gdy właściciel nie prowadzi działalności rolniczej osobiście. Bez względu na fakt, czy ziemia uprawiana jest bezpośrednio przez właściciela, czy oddana w dzierżawę, dochód ustala się tak samo biorąc pod uwagę wielkość gospodarstwa rolnego Dalej, w oparciu o art. 2 ustawy, organ stwierdził, że właściciel gospodarstwa rolnego może wykorzystać swoje uprawnienia i możliwości, które wynikają z własności. Z tego też powodu organ uznał, że skoro strona jest osobą zdrową, nie pracuje zawodowo, jej dzieci z uwagi na wiek nie wymagają stałej opieki, a gospodarstwo znajduje się w odległości 6 km od miejscowości w której mieszka, ma możliwość jego prowadzenia. Ponadto na podstawie pisma z KRUS ustalono, że strona nie złożyła wniosku o przyznanie jej emerytury rolniczej.
aaabw

Napisano: 01 cze 2015, 20:38

To jakieś nieprozumienie.. Całe orzecznictwo stoi na stanowisku ze należy liczyć!!!

inaczej jest w świadczeniach rodzinnych...

przeczytaj do końca wyrok...
....

Napisano: 02 cze 2015, 10:23

My nie liczymy.
kajka2

Napisano: 02 cze 2015, 10:48

.... pisze:To jakieś nieprozumienie.. Całe orzecznictwo stoi na stanowisku ze należy liczyć!!!

inaczej jest w świadczeniach rodzinnych...

przeczytaj do końca wyrok...


u nas liczymy taki dochód... tak jak wynika z orzecznictwa
aaabw

Napisano: 02 cze 2015, 12:21

wszystko zależy od charakteru dzierżawy tzn; dzierżawa sporządzona do celów emerytalno - rentowych, która jest przedkładana w KRUS i ewidencji podatkowej UG - przy takiej umowie ha nie liczymy, ponieważ wg rejestrów podatkowy taka osoba nie jest podatnikiem, gruntów rolnych, w Krusie nabywa prawo do świadczeń emerytalno rentowych. Wszystkie inne obojętnie czy sporządzone u notariusza czy na 10 lat nie ma to znaczenia, w myśl przepisów KRUSoskich nie zaprzestaje działalności rolniczej i nadal dla nas ma ha, więc liczymy grunty
gsm

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 17 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]