zas.stały a schronisko

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 02 cze 2015, 9:21

W przypadku, gdy os. bezdomna przebywająca w schronisku, za który ops płaci, dostała zas. stały w maju, to zmieniam tej osobie odpłatność za to schronisko od maja czy od czerwca? proszę o odpowiedź.
jaa


Napisano: 02 cze 2015, 10:38

Są orzeczenia sądów dotyczące analogicznych sytuacji przy odpłatności za usługi opiekuńcze: że zmiana może nastąpić dopiero po fakcie, czyli od następnego miesiąca po zmianie sytuacji dochodowej. Dlatego ja zmieniłbym od czerwca. Jeśli się obawiasz, że taki przypływ gotówki uderzy klientowi do głowy, to może niech zapłaci z majowego stałego za czerwiec z góry ;) Jak będzie chciał opuścić wcześniej schronisko, to oddadzą mu nadpłatę.
jerzozwierz
Referent
Posty: 263
Od: 17 sty 2006, 23:22

Napisano: 03 cze 2015, 8:07

Przecież pobierając zasiłek stały nie będzie miała dochodu wyższego niż 542 zł. , więc skąd niby się weźmie odpłatność za schronisko ?
herbi

Napisano: 03 cze 2015, 8:20

Bardzo słuszne pytanie, już nie chciałem drążyć tematu ;) Jest napisane, że poniżej kryterium nie można pobierać opłaty za pobyt, ale nie ma mowy o wyżywieniu, więc jeśli schronisko w wycenie osobodoby ma to rozdzielone, to można kasować za wyżywienie. Taki myk ;)
jerzozwierz
Referent
Posty: 263
Od: 17 sty 2006, 23:22

Napisano: 03 cze 2015, 9:16

a gdzie to znajdę że nie pobiera się opłaty?jaki art?
jaa

Napisano: 03 cze 2015, 9:24

Wg. art. 51 ust. 4 schronisko jest ośrodkiem wsparcia, a wg. art. 97 ust. 1 opłat za pobyt w ośrodkach wsparcia nie pobiera się poniżej kryterium.
jerzozwierz
Referent
Posty: 263
Od: 17 sty 2006, 23:22

Napisano: 03 cze 2015, 9:44

dzięki
jaa


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]