komu mozna udostepnic wywiad

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 05 cze 2015, 7:25

czy możemy wysłać wywiad środowiskowy do PCPR jeśli nie to dlaczego?
ala111111


Napisano: 05 cze 2015, 9:50

Hellow jest tam ktoś?
ala111111

Napisano: 05 cze 2015, 10:38

Jeżeli PCPR zwrócił sę do OPS z prośbą o przeprowadzenie wywiadu to możecie a nawet musicie.
~lutkq

Napisano: 08 cze 2015, 7:59

gdzie to jest napisane że OPS ma przeprowadzać wywiad dla PCPR! . Mają swoich pracowników socjalnych. Chyba że jest to PCPR na terenie innej gminy to można zrozumieć. Wywiad w OPS tylko na potrzeby świadczeń!
ola12

Napisano: 08 cze 2015, 13:08

Art. 107 ust 3 - na potrzeby innej jednostki - PCPR jest jednostką organizacyjną
ewuś...

Napisano: 08 cze 2015, 17:41

ewuś...owszem ale pod warunkiem że tam nie ma kto zrobic wywiadu jak maja pracownika socjalnego a w pcprkach maja to niech się sami wezmą...
lolka 33

Napisano: 08 cze 2015, 20:32

Nie powinno się pytać dlaczego nie, ale dlaczego tak. Istotna jest podstawa prawna wystąpienia o wywiad. Nie jest to art. 107 ust. 3 , bo to dotyczy jednostek, którego terenem działania nie jest teren danego powiatu.
kizia

Napisano: 08 cze 2015, 20:36

http://www.prawnikwpomocyspolecznej.pl/ ... skowy.html

a ja dalej przy swoim.

Prowadzę sporo spraw z FA i świadczeń rodzinnych - taki wywiad to jak opatrunek na ranę... dlatego pomagajmy sobie nawzajem, bo jutro my możemy potrzebować takiego dokumentu
Rajski
Referent
Posty: 235
Od: 11 wrz 2014, 17:01

Napisano: 08 cze 2015, 21:00

Życzliwość tu nie ma znaczenia, ani kpa. To nie jest klub wzajemnej adoracji, tylko potrzeba działania w granicach prawa, przy uwzględnieniu konieczności ochrony danych osób korzystających z pomocy społecznej (art. 100 ustawy o pomocy społecznej, mówiący ograniczeniach udostępniania danych, jak i ustawa o ochronie danych osobowych). Udostępnianie jakichkolwiek danych będących w posiadaniu ośrodka musi być podparte bezpośrednią , jednoznaczną podstawą prawną. Z tego co pamiętam to w ustawie o FA i świadczeniach rodzinnych jest taka podstawa.
kizia


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]