przeniesienie z dps PILNE

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 10 lip 2015, 8:10

WITAM
podopieczna 15 lat temu została umieszczona w DPS na tzw starych zasadach, teraz kierownik dps chce ją odesłać do domu rodzinnego pomimo że jest niebezpieczna i chora psych.
Nie posiadam żadnej teczki z jej dokumentacją a my jako gops musimy wydać decyzje zmieniającą, tylko my jej nie mamy w pomoście nie wiem jak to ugryzę POMÓŻCIE
mysza1203


Napisano: 10 lip 2015, 8:14

ODEZWIJCIE SIĘ
mysza1203

Napisano: 10 lip 2015, 9:14

Dlaczego kierownik chce ją odesłać do domu ? jeśli nie wystawialiście żadnej decyzji, to co teraz chcecie zmieniać ?
elba

Napisano: 10 lip 2015, 9:18

kier. dps nie ma prawa odsyłać do domu / musi realizować decyzję o skierowaniu/chyba, że nie jest to dps prowadzony przez powiat bądź na jego zlecenie przez np. ngo a jakiś prywatny pensjonat
kier.

Napisano: 10 lip 2015, 9:33

KIEROWNIK DPS OŚWIADCZYŁ ŻE KLIENTKA NAPISAŁA PISMO ŻE ONA NIE CHCE DŁUŻEJ PRZEBYWAĆ W TYM DPS I CHCE WRÓCIĆ DO DOMU. TYLKO ŻE PODOPIECZNA JEST OSOBĄ AGRESYWNĄ I PO PROSTU NIE UMIE FUNKCJONOWAĆ DLATEGO CHCEMY JĄ WZIĄŚĆ DO INNEGO DPS ALE NIE WIEM JAK ZROBIĆ DECYZJĘ ZMIENIAJĄCĄ JAK NIE MAM ŻADNYCH DOKUMENTÓW A PIERWOTNA DECYZJA BYŁA TWORZONA RĘCZNIE 15 LAT TEMU.
mysza1203

Napisano: 10 lip 2015, 10:31

jak nie jest ubezwłasnowolniona ma prawo opuścić dps, jeżeli zdaniem dps i ops nie może sama funkcjonować to pozostaje sąd /art. 54 ust. 4 ustawy o "ps" i ewentualnie ustawa o ochronie zdrowia psych., w przypadku zgody na inny dps decyzja zgodnie z art. 155 ust.3
kier.

Napisano: 10 lip 2015, 11:44

Mysza, masz świadomość, że zmiana dps jest równoznaczna z umieszczeniem klientki w innym dps na NOWYCH zasadach i wtedy gmina zazwyczaj płaci? Nie gódźcie się na scenariusz nieudolnej pani dyrektor dps, która chce pozbyć się niegrzecznej mieszkanki. Trzeba zawiadomić prokuraturę. Niezwłocznie.

Art.54 ust.4 ustawy o pomocy społecznej: W przypadku gdy osoba bezwzględnie wymagająca pomocy lub jej przedstawiciel ustawowy nie wyrażają zgody na umieszczenie w domu pomocy społecznej lub po umieszczeniu wycofają swoją zgodę, ośrodek pomocy społecznej lub dom pomocy społecznej są obowiązane do zawiadomienia o tym właściwego sądu, a jeżeli osoba taka nie ma przedstawiciela ustawowego lub opiekuna - prokuratora.
Esia

Napisano: 10 lip 2015, 11:52

DZIĘKI ZA WASZĄ POMOC!
mysza1203

Napisano: 10 lip 2015, 13:48

moim zdaniem na nowych zasadach i za opłatą gminy tylko wtedy,gdy zrezygnuje i trzeba będzie na nowo kierować, można jednak przenieść do innego dps /chociaż instytucja przeniesienia formalnie nie funkcjonuje/ na mocy decyzji starosty wyd. w trybie art. 155 ust. 3 zmieniającej pierwotną decyzję /prawdopodobnie WZPS/ o skierowaniu do dps
kier.


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]