Uchylenie decyzji

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: heiland

Napisano: 12 sie 2015, 11:48

zwraca się osoba z wnioskiem o uchylenie decyzji z powodu poprawy sytuacji materialnej. Przedstawie wraz z wnioskiem umowę o pracę zawartą w czerwcu (pierwsza wypłata w lipcu). Idziecie na wywiad czy sama decyzja uchylająca?
Jkob


Napisano: 12 sie 2015, 11:53

Drugi przypadek, osoba mnie informuje, że zmianiła numer konta i zwraca się z wnioskiem o zmianę formy wypłaty świadczenia od sierpnia na inne konto. wywiad czy bez?
Jkob

Napisano: 12 sie 2015, 12:06

WYWIAD w każdym z wymienionych przykładów- oj, upały spowodowały niechęć do pracy ;)
wwz

Napisano: 12 sie 2015, 12:15

w II przypadku nie potrzeba wywiadu-
zzzz

Napisano: 12 sie 2015, 12:22

Jeżeli w sentencji wywiadu jest zapis o sposobie czy formie wypłaty a zapewne jest- to bezwzględnie wywiad i zmiana decyzji w zakresie sposobu wypłaty świadczenia - takie jest moje zdanie i tak robię ;)
wwz

Napisano: 12 sie 2015, 12:48

art. 106 ust. 4
"Decyzję administracyjną o przyznaniu lub odmowie przyznania świadczenia, z wyjątkiem decyzji o odmowie przyznania biletu kredytowanego oraz decyzji w sprawach cudzoziemców, o których mowa w art. 5a, wydaje się po przeprowadzeniu rodzinnego wywiadu środowiskowego."
nie ma tutaj mowy o decyzji o uchyleniu.
Z drugiej strony, ktoś może powiedzieć, że już nie chce pomocy i nie chce gadać z pracownikiem i finito. Uchylić trzeba, wywiadu przeprowadzić się nie da
Jkob

Napisano: 12 sie 2015, 22:06

Na decyzji zapewne pisze- wypłata na konto. Nr konta nie pisze się , więc wystarczy oświadczenie klienta o wypłacie zasiłku za m-c np sierpień na konto...... Konto ma prawo każdy sobie zmieniać
zzzz

Napisano: 13 sie 2015, 12:54

zmiana konta - nie wymaga się przeprowadzenia wywiadu i zmiany decyzji - jest to czynność czysto techniczna- klient pisze wniosek a my mu odpisujemy pismem iz zgodnie ze jego wnioskiem przychylamy się
zuzanka

Napisano: 13 sie 2015, 14:20

Dlatego na decyzji nie warto pisać numeru konta tylko np. Wypłata zrealizowana będzie przelewem na Pani konto bankowe w dniu...., w dniach...........
a osobne oświadczenie wziąść od petenta z numerem konta
Sami sobie utrudniacie a potem macie gnioty.
Kaha 4

Napisano: 15 sie 2015, 17:11

1) art 155 kpa i wywiad
2) bez wywiadu zgoda szefostwa, nie ma zmiany sposobu realizacji tylko jest zmiana nr konta.
Wredna1


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]