Odszkodowanie po wypadku, wliczać do dochodu?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 24 sie 2015, 8:09

Witam, mam pytanie może ktoś miała podobny przypadek... Klient otrzymała odszkodowanie jako ofiara wypadku komunikacyjnego w kwocie 50 000. Uznałam, że jest to dochód jednorazowy, zamierzałam kwotę podzielić na 12 m-cy i sprawa jasna, ale koleżanka zasiała wątpliwość, bo klient otrzymała tą kwotę na cele rehabilitacyjne....? Czy jest ważne z jakiego tytułu otrzymał te 50 tys.?
Morwa


Napisano: 24 sie 2015, 9:27

Jednorazowe odszkodowanie związane z uszczerbkiem na zdrowiu będzie jednorazowym świadczeniem socjalnym niewliczanym do dochodu, jeżeli zostało wypłacone z ubezpieczeń społecznych. jeżeli przyznano je w ramach ubezpieczenia cywilnego, jest dochodem w rozumieniu art. 8 ust. 3 u.p.s. i ma wpływ na pobieranie świadczeń z pomocy społecznej. wyjaśnienia p.I.Sierpowskiej Pomoc społeczna
Diana

Napisano: 24 sie 2015, 10:37

Odszkodowanie zostało wypłacone w ramach ubezpieczenia cywilnego. Bardzo dziękuję za pomoc :)
Morwa

Napisano: 27 sie 2015, 21:29

Odszkodowanie (kazde) jest dochodem. Pisalismy do ministerstwa o interpretacje i taka odpowiedz uzyskalismy.
aaaaaa


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]