czy pisać108

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 02 wrz 2015, 7:59

czy piszecie w podstawie prawnej na dożywianie art.108
Gość


Napisano: 02 wrz 2015, 8:11

Nie, bo decyzję wydajemy w sierpniu, a za dożywianie płacimy dopiero na koniec września.
jaa

Napisano: 02 wrz 2015, 8:22

A co ma do tego termin kiedy płacicie???? decyzja ma być doręczona 14 dni przed tym kiedy strona nabyła prawo do świadczenia, jeżeli nie tego terminu zachowanego bo np. wydasz decyzję 25 sierpnia a dziecko je od 1 września, dajesz 108, załatwienie sprawy następuje poprzez wydanie decyzji administracyjnej a nie fakt dokonania zapłaty za fakturę
nina12

Napisano: 02 wrz 2015, 11:46

no widzicie - co kraj to obyczaj
jaa

Napisano: 02 wrz 2015, 13:36

Ja nie daję 108 ale art.130 paragraf 4 kpa
bdgops

Napisano: 02 wrz 2015, 13:54

owszem dobry pomysł, ale musisz mieć oświadczenie strony, że się zgadza z decyzją i nie będzie się odwoływać. Też tak czasem robimy
nina12

Napisano: 02 wrz 2015, 17:07

bdgops pisze:Ja nie daję 108 ale art.130 paragraf 4 kpa

nina12 pisze:owszem dobry pomysł, ale musisz mieć oświadczenie strony, że się zgadza z decyzją i nie będzie się odwoływać. Też tak czasem robimy

Po co te utrudnienia dla klienta? § 108 załatwia sprawę, bo nawet jeżeli klient się odwoła, to i tak decyzja jest wykonywana. Konieczność zmiany zdarza się sporadycznie, w zdecydowanej większości decyzje pozostają bez odwołania.
bebo
Praktykant
Posty: 37
Od: 15 gru 2014, 23:31


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]