SUO

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 11 wrz 2015, 13:11

W SUO dla osób z zaburzeniami psychicznymi zaświadczenie wydaje lekarz... psychiatra. Dobrze myślę ? Ale gdzie jest zapis ( rozporządzenie , ustawa) że to właśnie psychiatra. A może ja źle to interpretuję?
SUO


Napisano: 11 wrz 2015, 13:59

nie ma, ale u nas kontrolujący życzyli sobie
gsm

Napisano: 11 wrz 2015, 14:05

Na właśnie po kontroli tego nie kwestionowano, ale teraz mam problem, bo dlaczego zaświadczenie o SUO ma wydawać psychiatra a nie specjalista rehabilitacji skoro osoba ubiega się dla dziecka z zaburzeniami psychicznymi o usługi w formie rehabilitacji ?
SUO

Napisano: 11 wrz 2015, 21:01

Każde zaświadczenie jest dobre...

dowodem może być wszystko co nie jest sprzeczne z prawem..

Proszę uzupełnić zaświadczenie psychiatry zaświadczeniem rehabilitanta... Może warto powołać jakiegoś specjalistę, by ten wydał opinię .... jaki specjalista???? nie ma przepisów... Logiką trzeba się kierować...

można też zapytać psychiatrę o doprecyzowanie zaświadczenia...

dalej trzeba sprawdzić, czy tego rodzaju usługi nie są świadczone w ośrodku zdrowia (NFZ)....

SUO to ostateczność, gdy służba zdrowia nie świadczy takiej rehabilitacji...

przyznać usługi.. Najczęściej zaświadczenia lekarskie stanowią odzwierciedlenie oczekiwań rodziców/ opiekunów ... np 160 godzin w miesiącu... być może dziecko/ pełnoletni chory nie jest w stanie przyjąć tyle specjalistycznego oddziaływania... wtedy opinie specjalisty pracującego z dzieckiem / chorym... i ograniczenie wsparcia...

Zaświadczenie lekarza to jedno.... wykonanie to drugie... Ostatnio zatrudniłem specjalistę by ten (zakładając, że chcę przyznać jak najwięcej) określił plan każdego dnia podopiecznego.. ze 40 godzin tygodniowo dało się zrealizować tylko 15 godzin.. Podopieczny miał szkołę, potem dojazd ze szkoły, obiad, zabawa i nieraz została godzina tylko na pracę....
G.R.

Napisano: 14 wrz 2015, 0:22

Dlaczego zaświadczenie od lekarza psychiatry? A kto stwierdzi, czy i jakie osoba ma zaburzenia psychiczne? Świadczenie usług dla osoby z zaburzeniami psychicznymi zgodnie z art. 18 pkt chyba 4 ustawy o pomocy społecznej jest podstawą do uzyskania dotacji z budżetu państwa.
kizia


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]