pomoc dla obywatela Ukrainy pilne!

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 23 wrz 2015, 9:40

Czy obywatelka Ukrainy posiadająca kartę pobytu czasowego, męża Polaka (w ZK) i dzieci z polskim obywatelstwem ma prawo do zasiłków celowych/okresowych?
kenihewa
Praktykant
Posty: 11
Od: 09 gru 2014, 20:14


Napisano: 23 wrz 2015, 12:17

Karta pobytu-poczytaj co w niej piszą, nie wyczytałem aby uprawniała do świadczeń z pomocy społecznej.
Ukraina nie jest panstwem UE .
t.franek

Napisano: 23 wrz 2015, 23:45

Ja mam podobny problem, i nie wiem jak to rozwiązać, jednak wydaje mi się że karta czasowego pobytu nie uprawnia do pomocy społecznej
mała stara

Napisano: 24 wrz 2015, 9:18

Wydaje mi się że nie może ubiegać sie o pomoc. Dowiedz sie w swoim urzędzie wojewódzkim jakie uprawnienia dają im karty pobytu. Zgodnie z ustawą możesz udzielić pomocy na podst. art 5a ale tylko w przypadku gdy osoba jest ofiara handlu ludźmi. Haczyk jest tez taki, że ma męża Polaka, ale ona musiałaby przebywać na naszym terenie min. 5 lat (art. 54 ustawy o cudzoziemcach).
zula


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]