zapłata dla Banku żywności

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: heiland

Napisano: 24 wrz 2015, 8:33

Bank Żywności wystąpił do gmin z Porozumieniami, na podstawie których obciąża fakturami OPS za przekazywaną żywność w ramach POPZ. Jak sugeruje Porozumienie środki te Bank ma przeznaczyć na cele statutowe swojej działalności. Czy jest to zgodne z prawem? i na jakiej podstawie żądają zapłaty? Przecież pełnią rolę organizacji partnerskiej regionalnej ? co o tym sądzicie? PILNE!!!!
Zośka


Napisano: 24 wrz 2015, 21:35

Żywność jest bezpłatna, poczytaj na stronie ministerstwa,
zapytaj w federacji - Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej - https://pl-pl.facebook.com/federacja.socjalnych
Gość

Napisano: 25 wrz 2015, 10:20

Żadna nowość jak kogoś Bozia pozbawiła rozumu, nie boi sie odpowiedzialności i nie czyta jak powinno być to płaci.Płaci bezprawnie, ale cóż to nie banku problem tylko gminy czytaj ops i zawsze bank ops robił w trąbę ,żerując na naiwności ops a przede wszystkim mając dodatkowe profity na swoją działalność -tudzież wynagrodzenia.
A ops jak zwykle wszystko dla innych a zapomina o sobie niczym symptom"współuzależnienia"
sewi

Napisano: 25 wrz 2015, 17:28

Niestety w swojej dobroci dla innych w poprzednich latach nauczyliśmy pewną organizację pozarządową, że wydajemy żywność , szukamy magazynu ( organizacja za jego użytkowanie nie płaci),organizujemy i płacimy za transport żywności do miejsca jej wydawania.
Czasami swoje obowiązki zawodowe wykonywaliśmy po godzinach pracy bo w godzinach pracy wydawaliśmy żywność. To czy było to prawidłowe to inna sprawa, chcieliśmy dobrze, chcieliśmy pomóc. W tym roku nie mogliśmy wydawać żywności. ( nie spełnialiśmy wymogów).
Otrzymaliśmy bardzo dla nas nieprzyjemne pismo od tej organizacji, pouczające nas o naszych obowiązkach. Organizacja już wie jakie są nasze a jakie jej obowiązki. Żywności nie wydajemy.
Gość

Napisano: 27 wrz 2015, 13:53

Własnie tak trzymać i wiedzieć czyje i jakie są obowiązki a tym samym odpowiedzialność
erik

Napisano: 28 wrz 2015, 11:17

Jakie województwo?
Esia

Napisano: 28 wrz 2015, 14:25

województwo mazowiecki a konkretnie Bank Żywności w Płocku
zośka

Napisano: 29 wrz 2015, 8:22

Tak się zastanawiam czy w tym temacie tj narzucania ops czegoś co nie ma umocowania prawnego i nie mieści sie w pewnych ustaleniach unijnych,a przede wszystkim nękania i zastraszania przez Banki żywności i wymuszania- chyba inaczej tego nie można nazwać jak haraczem-zapłaty, to
gdzie jest Wojewoda, a może należy zgłaszać takie przypadki do prokuratury, rzecznika praw obywatelskich , a może i dalej,Bo to co się dzieje to jest czymś co przekracza wszelkie granice przyzwoitośći
reks


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]