pomniejszony zasiłek stały

Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

Moderator: heiland

Napisano: 24 wrz 2015, 11:13

Witam.piszę do państwa i prosiła bym o pomoc w pewnej sprawie.Moja mama i ojciec maja zasilek stały z MOPS .Mieszkają sami.Mama cieszyła się że bedzie podwyższone kryterium ,a wczoraj dostała decyzję i okazało sie że ma mniej niż przedtem .Od maja gdy była zmiana dostawali .mama 283zl85gr tata 317.07gr .Odliczano im dochód dofinansowanie do mieszkania 344zl 30gr Teraz przyznano od pazdziernika mamie 314zl.07gr ,a tacie 170zl .02 gr suma dofinansowania zmienila sie tylko -347zl ,91 gr Mama dzwoniła do pracownika bo wiedziała że jest podwyższone kryterium ,sama pani z mops ją pocieszyla ze bedzie wiecej ,a teraz powiedziala mamie ze przedtem zaszla pomylka i brali za duzo od maja ,ale ze kryterium sie zmienilo nie bedą musieli zwracać .Prosiłam ,aby mama się poszła osobiście dowiedzie ,ale nie chce .Więc zostawiła mi decyzję i znalazlam ze znajomą tą stronę i wiem że ludzie proszą o pomoc i dostają odpowiedzi ,Dlatego bardzo proszę o pilną odpowiedz .Z góry bardzo dziękuję !!!
anna s

Napisano: 24 wrz 2015, 11:54

Najlepiej najpierw niech idzie do pracownika socjalnego sprawdzić w aktach dlaczego był źle naliczony dochód,
Kasia78

Napisano: 24 wrz 2015, 11:55

A poza tym w związku ze zmianą kryterium dochodowego pracownik socjalny i tak czy siak musi przeliczyć zasiłek stały raz jeszcze ale w październiku. Nie wcześniej!
Kasia78

Napisano: 24 wrz 2015, 12:30

z twojego pisma wynika, że rodzice w maju otrzymywali dotację do mieszkania w kwocie
344,30zł a obecnie otrzymują dotację w kwocie 347,91zł różnica pomiędzy dotacjami wynosi 3,61zł czyli nie przekracza 10% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie tj.45,60
( art. 106 ust.1 pkt 3b ustawy o pomocy społecznej Dz. U. z 2015 poz.163) nie powinna być zmieniana decyzja. Nową decyzję rodzice powinni otrzymać w października ponieważ od października zmieniają się kryteria dochodowe.Nie można przeliczyć we wrześniu zasiłku z nowymi kryteriami które wejdą w życie z dniem 01.10.2015.
Nora2

Napisano: 24 wrz 2015, 12:32

Tyle tylko że mama ma dochód dofinansowanie do mieszkania do 31 01 2016r ,a że oboje nie mogą ze względów zdrowotnych podjąć pracy to ich dochód się nie zmieni A ja mam 2 dzieci i co prawda nie korzystam z Mops ,ale naprawdę nie jestem w stanie z mężem ciągle wykupywać im leków itp.Wiem że nie powiem im tego w oczy ,ale i mnie siada psychika jak patrzę ile dostają na leki ,a ile MUSZĄ wykupić .Jak mama kłamie że nie ma recept ,a potem okazuje się że miała tylko jej wstyd napewno było powiedzieć ,bo bym wykupiła.Prosiła bym tylko o sprawdzenie czy faktycznie tyle rodzicom się należy jak obliczyli .Bo z tego co widzę na decyzji jest ustawowe kryterium dochodowe 514zl ,a mama mi mowila że w rodzinie wzrosło do 771.Ja sie na tym nie znam ,a mama to popłacze i na tym się skonczy ,Poszła bym za nia ale muszę wiedzieć czy to wyliczenie jest dobre Proszę jeśli ktoś znajdzie chwilę niech obliczy .DZIĘKUJĘ
anna s

Napisano: 24 wrz 2015, 12:41

Chodzi mi przede wszystkim o to czy rodzice faktycznie mieli policzony za duży zasiłek od maja
anna s

Napisano: 24 wrz 2015, 13:40

Faktycznie, kolezanki źle wyliczyly zasiłek dla ojca, gdyz powinien miec mniejszy o 200 zl.
Obecnie:
347,92 : 2 = 173,95 ( dod. mieszk. )
I-sza osoba
514 - 173,95 = 340,05
II - ga osoba
340,05 zl : 2 = 170,02 zl
170,02 + 173,95 = 343,97 zl
514 - 343,97 = 170,03zł
asica1

Napisano: 24 wrz 2015, 14:22

Dziękuję za te wyliczenia .Nie wiem jak mamie to powiem że brała tak mało,a okazało się że brała więcej niż im się należało.A tak a propo nigdy nigdy nie mogłam i nie mogę zrozumieć do tej pory czemu osoby samotne dostają większe zasiłki stałe ,niż te w rodzinie .Przecież wiadomo że wtedy są większe wydatki i na leki itd.Jak długo można wegetować za 500 zl.Dobrze że chociaż w Urzędzie Miasta dostają dofinasowanie do mieszkania ,ale moim skromnym zdaniem nie powinni wliczać tego do ich dochodu .Jeszcze raz wszystkim dziękuję za odpowiedzi.Miłego dnia życzę ,bo mój nie będzie dziś dobry :(
anna s

Napisano: 24 wrz 2015, 17:15

"Dobrze że chociaż w Urzędzie Miasta dostają dofinasowanie do mieszkania" - to niczego finansowo nie zmienia, bo to, co rodzice dostali, odjęte jest od ich zasiłków. Takie mamy prawo, że ludzie nalatali się, żeby załatwić dodatek mieszkaniowy, a nic z tego nie mają.
bebo
Praktykant
Od: 15 gru 2014, 23:31

Napisano: 24 wrz 2015, 18:13

Gorzka prawda Urząd da i zarazem zabierze ,błędne koło .Czy nigdy nikt z Mops nie pomyślał,aby gdzieś zgłosić że to jest chore .aby wliczać do dochodu dofinansowanie do mieszkania.Przecież wtedy naprawdę jakość życia nie tylko moich rodziców ,ale i innym ludziom się poprawiła.Ale co tam mogę tylko sobie popisać tyle mojego :(
anna s

Następna

Strona 1 z 2    [ Posty: 11 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]