Czy?

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 01 paź 2015, 8:40

Znalazłem to forum i mam pytanie, mam rentę ponad 600,- zł. i z tej renty mam potrącane alimenty w wys. 245,- zł. czy pracownik dobrze zrobił, że nie odliczył tych alimentów tylko do dochodu wziął całą kwotę.
Ckto

Napisano: 01 paź 2015, 9:59

jeśli nie są to bieżące alimenty to tak, trzeba okazać, że płacisz i że są to alimenty bieżące , jeśli nie zgadzasz się z tym to po prostu porozmawiaj z pracownikiem i wyjaśnij sprawę
foka

Napisano: 01 paź 2015, 10:04

Zapomniałem dodać, że to widnieje w decyzji jako alimenty ale ja jestem sprawcą wypadku i taką kwotę ZUS mi odlicza na konto poszkodowanego i nazywa to jako alimenty.
Ckto

Napisano: 01 paź 2015, 18:09

Nie ważne czy bieżące czy zaległe-odliczamy w danym miesiącu tyle i płaci
aa2

Napisano: 01 paź 2015, 18:58

To nie alimenty tylko odszkodowanie.
Ali mąciak

Napisano: 02 paź 2015, 9:02

Czy jest na te twoje potrącenie wyrok sądu w ktorym jest to określone jako alimenty? Jesli tak i są one przekazywane osobie poszkodowanej - to powinno się odliczyć.
Jesli nie to co jest podstawą do potrąceń? To trzeba sprawdzić.co za decyzja? Jesli tylko ZUS-owska to Se mogą nazywać ...... Ja tez bym stawiala na odszkodowanie ale możliwe ze jakies nowe twory powstają.

Ps.Odliczamy alimenty płacone na rzecz innych osób. Nie odliczamy płaconych na rzecz instytucji np. Zadłużenie Względem FA
xgjkk

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]