Wliczanie zasiłku pielęgnacyjnego do dochodu klienta

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 08 paź 2015, 7:36

Witam. Czy ktoś może wie, czy zgodnie z nowelizacją ustawy o pomocy społecznej mamy do dochodu klienta wliczać zasiłek pielęgnacyjny i dodatek pielęgnacyjny? Ktoś nam powiedział, że niby tak, ale dotąd nie znaleźliśmy na to potwierdzenia. Dziękujemy za pomoc.
Kasieńka


Napisano: 08 paź 2015, 7:40

zgodnie z art. 8 ust. 4. Do dochodu ustalonego zgodnie z ust. 3 nie wlicza się:
1) jednorazowego pieniężnego świadczenia socjalnego;
2) zasiłku celowego;
3) pomocy materialnej mającej charakter socjalny albo motywacyjny, przyznawanej na podstawie przepisów o systemie oświaty;
4) wartości świadczenia w naturze;
5) świadczenia przysługującego osobie bezrobotnej na podstawie przepisów o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy z tytułu wykonywania prac społecznie użytecznych;
5a) świadczenia pieniężnego i pomocy pieniężnej, o których mowa w ustawie z dnia 20 marca 2015 r. o działaczach opozycji antykomunistycznej oraz osobach represjonowanych z powodów politycznych (Dz. U. poz. 693);
6) dochodu z powierzchni użytków rolnych poniżej 1 ha przeliczeniowego.

w tym katalogu wyłączeń nie ma zamieszczonego zasiłku pielęgnacyjnego jak i dodatku pielęgnacyjnego- więc oba te świadczenia należy liczyć do dochodu
zuzanka

Napisano: 08 paź 2015, 7:45

Dziękujemy za podpowiedź.
Kasieńka


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]