udzielenie informacji dla PCPR

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 12 paź 2015, 12:06

Witam,
mam pytanie dotyczące udzielania informacji na temat osób nie korzystających z pomocy OPS na potrzeby PCPR, robicie wywiady, karty informacyjne? Niektóre OPS nie robią wywiadów, udzielają tylko informacji o korzystaniu ze świadczeń. Jaka jest podstawa prawna, która stwierdza, że nie musimy pisać opinii o rodzinach? Pozdrawiam :)
Judi

Napisano: 14 paź 2015, 15:53

Nie udzielamy informacji o osobach nie korzystających z pomocy społecznej.
Wywiady robi się tylko wyłącznie do przyznania lub odmowy przyznania pomocy. Zajrzyj do ustawy. Niech nikt nie wykorzystuje ops. Jest to wasza dobra wola ale pomyslcie ile kosztuje pracownik, druk, wyjazd samochodu służbowego a może nawet koszt pracy kierowcy. Może czas z tym skończyć, bo dlaczego gmina ma dokładać do Powiatu.
Aguusia

Napisano: 15 paź 2015, 10:02

jestem za współpracą z pcpr ale w granicach rozsądku. pcpr zatrudnia pracowników socjalnych, niech przeprowadzają wywiady do własnych celów
Józiek

Napisano: 15 paź 2015, 10:38

U nas PCPR pisze pismo na podstawie art.52 KPA, proszą o dokonanie czynności w związku z toczącym się postępowaniem o ustalenie odpłatności rodzica biologicznego, chcą żebyśmy wezwali rodzica, przesłuchali go i zgromadzili dokumentację, to jest wypełnili kwestionariusz jaki nam przysłali. Jak już mamy gotowe pozbierane dane, zwracają się z wnioskiem o udostępnienie danych osobowych i my to im odsyłamy. Nie ma się do czego przyczepić. Wywiadów nie robimy, ale akurat może nie potrzebują wywiadu w sprawie odpłatności rodzica za pobyt jego dziecka w rodzinie zastępczej?
Grażka Porażka

Napisano: 28 sty 2016, 16:18

Na jaki art. się powołujecie jeśli odmawiacie przeprowadzenia wywiadu na potrzeny PCPR? :?:
Halina,

Napisano: 28 sty 2016, 18:33

Myślę, że to raczej PCPR powinien się powołać na jakiś art. wskazujący że mamy go zrobić ; )
Xman

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]