Kto płaci za pobyt w schronisku?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 12 paź 2015, 13:49

Czy jest obowiązek ponoszenia opłaty za pobyt osoby bezdomnej w schronisku.
Bezdomny, skierował do nas pismo o udzielenie pomocy w formie pokrycia jego pobytu w schronisku w kwocie 700 zł.
miesięcznie przez okres zimy.
pawel.w


Napisano: 12 paź 2015, 13:53

obowiązkiem gminy jest udzielenie schronienia... jeśli gmina nie ma możliwości udzielenia schronienia w ramach własnych zasobów... niestety musi ponosić koszty... czy akurat 700 nie wiem... może jest możliwość znalezienia tańszego lokum
aja

Napisano: 12 paź 2015, 15:18

Bezwzględnym obowiązkiem jest zapewnienie schronienia - art. 48 ustawy. Jeżeli macie opcje, żeby zrobić to inaczej, niż płacąc za jego pobyt w schronisku, to proszę bardzo.
jerzozwierz
Referent
Posty: 277
Od: 17 sty 2006, 23:22

Napisano: 12 paź 2015, 21:52

czy można mu zaproponować zamiast schroniska noclegownię ?
Z jakich pieniędzy płaci się schronisko, czy daje się zasiłek celowy na opłacenie?
aga.w

Napisano: 13 paź 2015, 12:39

my dajemy celówki z art. 39 i art.48. Co miesiąc na podstawie otrzymanej faktury. Kontrola w 2013 nie kwestionowała.
male

Napisano: 13 paź 2015, 12:47

A my takim osobom wskazujemy schronisko dla osób bezdomnych.
Osoba otrzymuje zasiłek okresowy oraz świadczenie pieniężne na zakup posiłku lub żywności.
Powyższe świadczenia są dobrowolną opłatą za pobyt osoby skierowanej. Różnicę pomiędzy całkowitym kosztem pobytu a opłatą wnoszoną przez osobę płacimy zasiłkiem celowym.
Stefan


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]