zasadność niebieskiej karty

Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: heiland

Napisano: 14 paź 2015, 9:12

Witam, jestem pracownikiem socjalnym . Proszę o pomoc. Matka dziecka przysłał zdjęcia z siniakiem na nozce dziecka twiewrdząc ze ojciec stosuje przemoc,abysmy podjeli działania. dziecko jest pod opieką ojca od ponad 3 lat, dziecko ma 4 . Matka kontaktuje sie sporadycznie . Ojciec dziecka załozył sprawe o alimenty. i od tego momentu matka sie kontaktuje raz w tygodniu. Asystent rodziny wystawił pozystywną opinię ojcu , na miejscu również nie widze podstaw do założenia nk .
Po otrzymaniu tych zdjęc powinnam niezwłocznie założyć NK ?????
socja

Napisano: 14 paź 2015, 9:39

proszę ....pomożcie
socja

Napisano: 14 paź 2015, 9:57

Rozgrywki między rodzicami.Nie ma Niebieskich Kart na życzenie.Siniaki dzieci mogą sobie zrobić codziennie. Dziwne, że dziecko jest pod opieką ojca. To z mamuśką coś nie tak. Ponadto z rodziną pracuje asystent i też ma swoje spostrzeżenia. Ja bym nie zakładał.
t.franek

Napisano: 14 paź 2015, 10:17

No pomyśl na spokojnie.
Dziecko ma siniaka - zdarza się.
Matka robi zdjęcia i przesyła do OPS - pytanie po co?
Jak piszesz macie kontakt z rodziną, ponadto pracuje z rodziną asystent - no chyba najpierw zajmijcie sie sprawą, porozmawiajcie z ojcem aby wyjaśnić jak do tego doszło, potem porozmawiajce z matką - może zna inną wersję; jeśli siniak wzbudza Wasze wątpliwości jest jeszcze lekarz.

Nie znajdziecie odpowiedzi na Portalu - bo praca socjalna w tej rodzinie.
Hera

Napisano: 14 paź 2015, 14:28

Niech lekarz wyda opinię, czy to są naturalne zasinienia
wrrr

Napisano: 14 paź 2015, 15:17

Matka może osobiście złożyć zawiadomienie o stosowaniu przemocy na policji jeśli ma taka wiedzę. Z art.207 policja to musi przyjąć.
male

Napisano: 15 paź 2015, 8:22

No faktycznie... Matka na pewno dba o dobro dziecka, bo z pewnością w Polsce sądy dają opiekę nad dzieckiem ojcu.... :mrgreen:
Mamusi się nie spodobało najwyraźniej, że ojciec żąda alimentów na dziecko, ot co. Kto wie czy sama nie nabiła tego siniaka.
dwdfgfgf

Napisano: 15 paź 2015, 14:50

Trzeba ojca z dzieckiem wysłac do lekarza pediatry i poprosić o zaswiadczenie w tej sprawie ze dziecko nie jest bite a moze jest bite.
tyruskawka

Napisano: 15 paź 2015, 20:18

Moje dziecko miało pełno siniaków, ale na szczęście nie widziała tego żadna z pr. socj. Jak czytam niektóre porady, to myślę sobie, że to wielkie szczęście, bo pewnie nas, rodziców, pozamykałaby do więzienia, a dziecko wylądowałoby w jakimś ośrodku opiekuńczym...
bebo
Praktykant
Od: 15 gru 2014, 23:31

Napisano: 15 paź 2015, 23:53

bebo - ośrodki pomocy nie prowadzą więzień, nie otwierają ich i nie zamykają.
Gość

Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]