ubezpieczenie zdrowotne,a bezdomny

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 05 lis 2015, 13:38

Dzień dobry. Bardzo proszę o szybką pomoc, wstawienie wzoru decyzji przyznającej składkę zdrowotną osobie bezdomnej. Pierwszy raz mam taki przypadek i nie wiem jaką dać podstawę prawną i uzasadnienie :(
olkaaaaaa

Napisano: 05 lis 2015, 13:53

Chodzi o składkę zdrowotną przy zasiłku stałym, czy prawo do bezpłatnego leczenia/świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych przez okres 90 dni?
angoc

Napisano: 05 lis 2015, 13:59

Chodzi o prawo do bezpłatnego leczenia/świadczeń zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych przez okres 90 dni. Pan jest bezdomny, trafił do szpitala, a szpital przysłał prośbę o objecie go ubezpieczeniem zdrowotnym.
olkaaaaaa

Napisano: 12 sty 2016, 15:40

Witam
Szukam i nie mogę nigdzie znależć odpowiedzi na moje pytania.mianowicie:
Ojciec jest alkoholikiem,nie miałyśmy z nim kontaktu ponad 11 lat-tak ja, jak i mama,w grudniu przeszedł udar,paraliż lewostronny,po 1,5 tyg wypisali go ze szpitala. Do końca stycznia 2016 ma ubezpieczenie z mopsu,od lutego zostanie bez ubezpieczenia. Mama nie ma z nim rozwodu,pracuje we Włoszech na kontrakcie-nie ma możliwości dopisania go do ubezpieczenia swojego bo musiałby przebywać na terenie Włoch,takie przepisy.No i teraz problem,ja mieszkam w UK,mama we Włoszech-jak załatwić ubezpieczenie dla niego? W NFZ kazali dopisać do swojego ubezpieczenia za granicą-pani nie zna przepisów,bo tego jednak nie możemy zrobić.Napisałam do nich email bo się nie mogę dzodzwonić-czekam na odpowiedż.
Urząd pracy nie obejmie go ubezpieczeniem-no bo na jakiej podstawie,a do siebie też ojca nie dopiszę bo mieszkam i pracuję w UK czyli zonk.
Może ktoś wie jak to w miarę szybko załatwić? Jak pójdzie do szpitala w lutym-a nigdy nie wiadomo-to będziemy musiały za wszystko płacić niestety
Pozdrawiam i dziękuję za pomoc
Anka
anka201112

Napisano: 13 sty 2016, 10:07

Jeżeli Twój ojciec uzyskał to ubezpieczenie na 90 dni- czyli spełniał wszystkie wymagania aby go dostać, to nie ma żadnych przeszkód aby złożył wniosek o ubezpieczenie na kolejne 90 dni - a potem niech staje na komisję, dostanie stopień niepełnosprawności, dostanie zasiłek stały i przy nim będzie ubezpieczony.
abc

Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]