nie wiem, co zrobić

Strona 1 z 2    [ Posty: 14 ]

Moderator: heiland

Napisano: 17 lis 2015, 11:24

Moja klientka pobiera stały pełny. Nie płaciła czynszu i zarządca nakazał opuścić lokal. Ciemna kobieta upuściła, zamiast czekać na sąd i eksmisję - na ulicę by sąd nie wyrzucił. Wynajęła pokój na stancji za 500 zł, bo taniej u nas już się nie da. Nie ma teraz za co żyć. Przyszła, żeby dać większą pomoc, ale ja już nie mogę przecież, bo bierze 100 %. Zaproponowałam, że załatwię miejski przytułek. Ona straszy w tej sytuacji samobójstwem. Co byście zrobili...?
młodaa

Napisano: 17 lis 2015, 11:40

Może trzeba poszukać pomocy u jakiś organizacji pozarządowych, zapewnienie posiłków, pomocy rzeczowej, może ktoś wie o tańszym miejscu do wynajęcia ?
LadyGaga

Napisano: 17 lis 2015, 11:48

Dzięki, próbowałam już i nic z tego. Ta klientka złożyła podanie w gminie o lokal, dostała odp., że za jakieś 5 lat. Czy my jako MOPS możemy pomagać w tej kwestii, tzn. czy mogę jakieś pisemko wystosować do gminy z prośbą o przyspieszenie lokalu czy nie możemy się w to wtrącać? Jeśli mogę to jakich użyć argumentów?
młodaa

Napisano: 17 lis 2015, 11:53

A dlaczego nie możesz dać jej zasiłku celowego na dofinansowanie do kosztów wynajmu mieszkania i do tego zasiłku celowego w ramach Programu Rządowego na zakup żywności?? To, że ma zasiłek stały nie zamyka jej możliwości ubiegania się o pomoc w formie zasiłku celowego
walek
Stażysta
Od: 29 paź 2007, 13:05

Napisano: 17 lis 2015, 12:14

pewnie że możesz napisać w sprawie mieszkania, bardzo dobry pomysł, myślę że trzeba z nią dużo rozmawiać, przecież schronisko/przytułek to rozwiązanie tymczasowe, a nie na zawsze, tak jej to trzeba tłumaczyć :)
ankaw
Stażysta
Od: 15 gru 2014, 11:45

Napisano: 17 lis 2015, 12:24

Wałek, masz rację, właśnie pomyślałam o tym, żeby dać na zakup żywności. Kobieta wynajmuje tą stancję na czarno, to też możemy pomóc w dofinansowaniu?
młodaa

Napisano: 17 lis 2015, 12:36

według mnie to że wynajmuje bez umowy nic nie zmienia i można wspomóc w formie zasiłku celowego
abc

Napisano: 17 lis 2015, 15:52

W przypadku tej klientki przytułek to nie miejsce tymczasowe, tylko na lata. Ona ma w orzeczeniu wpis, że może podjąć pracę tylko w warunkach chronionych, a takowych u nas nie ma. Umiarkowany bedzie miała raczej do końca życia.
młodaa

Napisano: 17 lis 2015, 15:55

Abc, a jak ty sobie wyobrażasz z tym dopłacaniem do stancji? Co miesiąc? Macie taki bogaty ośrodek?
gabrielka

Napisano: 18 lis 2015, 15:53

gabrielka pisze:Abc, a jak ty sobie wyobrażasz z tym dopłacaniem do stancji? Co miesiąc? Macie taki bogaty ośrodek?

a uważasz, że taniej jest opłacać co miesiąc schronisko?? schronisko nie dość, że kosztuje więcej to dodatkowo stygmatyzuje człowieka, a pieniądze w taki czy inny sposób za osobą pójdą
walek
Stażysta
Od: 29 paź 2007, 13:05

Następna

Strona 1 z 2    [ Posty: 14 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]