Klient nagrywa..ma prawo?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 17 lis 2015, 22:30

Czy klient ma prawo nagrywać rozmowę z nim w zespole albo w domu???
Cjak


Napisano: 18 lis 2015, 8:11

Ma prawo. Pracownika publicznego nagrywa w końcu podczas pełnienia obowiązków.

Nagrywać tak, rozpowszechniać nie.

W rzeczywistości nie ma przepisów, które by zakazywały nagrywania urzędników. Jest to prawnie dopuszczalne wtedy, gdy rozmowa jest związana z wykonywaniem przez urzędnika zawodowych obowiązków. Nagrywanie jest legalne, jeśli ktoś rejestruje wiadomości, do których uzyskania ma prawo. Art. 267 kk. mówi, że karze podlega tylko ten, kto bez uprawnienia uzyskuje informacje dla niego nieprzeznaczone.

Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/ ... ,id,t.html
karaka


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]