Czy mogę żądać?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: heiland

Napisano: 27 lis 2015, 18:06

Czy my jako MOPS możemy żądać od klienta, żeby przyniósł zaświadczenie z US, czy z tyt. jego osoby wpływa jakiś podatek? Mam podejrzenia, że klient dorabia legalnie.
Agata81


Napisano: 30 lis 2015, 9:07

sprawdź sobie lepiej w Zusie czy ma odprowadzane składki - wtedy dowiesz się czy pracuje
abc

Napisano: 30 lis 2015, 14:24

A ZUS udzieli mi takiej informacji?
Agata81

Napisano: 30 lis 2015, 14:26

Droga Agato, MOPS nie jest władny by US czy ZUS udzielał mu takich informacji! Czy ty czasem nie pomyliłaś się z zawodem? Może śledczym powinnaś zostać? Żenada.
Zbigniew 00

Napisano: 30 lis 2015, 23:03

Żenada?
Wypłaca pieniądze państwowe to chyba czasem powinna sprawdzić.
Gość

Napisano: 01 gru 2015, 8:53

Mops jak najbardziej może wystąpić o takie dane. Jezeli zostało wszczęte postępowanie wyjaśniające.
My tak zrobiliśmy i okazało się że klient pracował a oświadczał że nie...
Po ustaleniu pracodawcy wystąpiliśmy o wykazanie wynagrodzenia.
Pan miał do spłaty nienależnie pobrane. No i poszło zgłoszenie do prokuratury o wyłudzeniu
vyvuviv

Napisano: 01 gru 2015, 9:06

Drogi Zbigniewie MOPS jest jak najbardziej władny by ZUS czy US udzielał mu informacji:
Podstawa prawna upoważniająca do uzyskania danych albo wskazanie wiarygodnie uzasadnionej potrzeby posiadania danych w przypadku osób innych niż wymienione w art. 23 ust. 1 ustawa z dnia 29sierpnia 1997r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002r. Nr 101 poz. 926 z późn. zm.) art. 105 ustawy z dnia 12 marca 2004r. o pomocy społecznej.
Żenada to jest kiedy klienci oszukują.
Julia 32

Napisano: 02 gru 2015, 13:09

Zgadzam się. Trzeba tępić oszustów, aby więcej kasy zostało dla naprawdę biednych rodzin czy osób.
Esia


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]