wstrzymanie stałego

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]

Moderator: heiland

Napisano: 22 gru 2015, 11:55

Witam. Klient pobierający zasiłek stały podjął w grudniu pracę, poinformował, iż wypłata nastąpi w styczniu. Od kiedy wstrzymać mu zasiłek stały ?
Joola


Napisano: 22 gru 2015, 13:16

pewnie w lutym
abc

Napisano: 22 gru 2015, 15:15

co znaczy wstrzymać? jaki przepis reguluje wstrzymanie świadczenia? uchylić od marca, z jakiego powodu od lutego? wniosek styczeń dochód za grudzień, wniosek luty dochód za styczeń, nie uchylamy wstecz wiec od marca.
bla

Napisano: 22 gru 2015, 15:27

Poproś aby napisał rezygnacje "rezygnuję z dniem .... z pobierania Z.S z powodu.....", i wówczas zgodnie z 155 kpa.
Qubik

Napisano: 23 gru 2015, 8:42

OK czyli uchylic na wniosek strony art. 155 od grudnia ?
Joola

Napisano: 23 gru 2015, 8:48

Nie jesteś zbyt nadgorliwa? Klient otrzyma wynagrodzenie dopiero w styczniu. Skoro bierzemy dochody z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku a dochód wykaże dopiero w lutym za styczeń to od lutego a nie od grudnia.
Jak najbardziej za zgodą strony (tak jest łatwiej i szybciej).
mopsinek

Napisano: 23 gru 2015, 9:38

Ok, ale w takim razie w styczniu dostanie i wypłatę i zasiłek stały
Joola

Napisano: 23 gru 2015, 12:35

dochód za grudzień wykaże w styczniu
Nora2

Napisano: 11 sty 2016, 13:39

"Dochód za miesiąc poprzedzający złożenie wniosku " stosuje się przy złożeniu wniosku o przyznanie świadczenia. W trakcie realizacji decyzji przyznającej zasiłek stały, co 6 m-cy sporządza się wywiad kontrolny. Jeżeli zmienił się dochód, badamy od kiedy i w jakiej wysokości. Jeżeli różnica dochodów ( poprzedniego, na podstawie którego przyznano świadczenie i obecnego ) jest większa niż 10% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, zmieniamy wysokość świadczenia od miesiąca, w którym nastąpiła zmiana dochodu. Przy stałym ważne jest również by osiągany dochód osoby uprawnionej do stałego był niższy niż kryterium na osobę.
enea

Napisano: 11 sty 2016, 15:50

enea pisze:" jest większa niż 10% kryterium dochodowego na osobę w rodzinie, zmieniamy wysokość świadczenia od miesiąca, w którym nastąpiła zmiana dochodu.


A to sobie skąd wzięłaś? Jaki artykuł o tym mówi ?
kalina

Następna

  
Strona 1 z 2    [ Posty: 13 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]