Placówka wsparcia dziennego od 2016 r.-pytania i wątpliwośc

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]

Moderator: heiland

Napisano: 27 gru 2015, 17:17

Co jest potrzebne aby stworzyć placówkę wsparcia dziennego- świetlicę środowiskową działającą w strukturach Ośrodka Pomocy Społecznej na podstawie mającego wejść w życie art. 18 c ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastępczej. Czy wystarczy zarządzenie Burmistrza czy potrzebna jest uchwała Rady? Czy jeśli artykuł ten wchodzi w życie 01 stycznia 2016 r., to uchwała czy zarządzenie podjęte jeszcze pod koniec roku w grudniu 2015 będą ważne czy lepiej poczekać z tym do początku roku 2016 r.?
W art. 18 c ustawy o wspieraniu rodziny jest mowa, że gmina może połączyć placówkę wsparcia dziennego lub inny gminny podmiot wyznaczony do pracy z rodziną z jednostką organizacyjną pomocy społecznej. Jeżeli połączenie obejmuje OPS , placówka ta lub ten inny gminny podmiot działają w ramach tego Ośrodka. Czy jeżeli dotychczas taka placówka funkcjonowała w strukturach jednego z Wydziałów Urzędu, to czy faktycznie była placówką wsparcia dziennego- świetlicą środowiskową?
Ponadto placówka taka musi spełniać wymagania sanitarne i lokalowe. Potrzebna jest wystawiona w drodze decyzji administracyjnej pozytywna opinia komendanta wojewódzkiego (miejskiego) Państwowej Straży Pożarnej oraz właściwego państwowego inspektora sanitarnego. Ile trwa wydanie takiej opinii i jakie dokumenty są potrzebne?
Martex
Referent
Posty: 216
Od: 21 kwie 2010, 12:02
Polska


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 1 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]