Pracownik socjalny czy wychowawca?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 02 sty 2016, 20:00

Bardzo proszę o wypowiedz osoby pracujące jako pracownik socjalny w MOPSach GOPSach .Otóż po 13 latach pracy w placówce opiekuńczej , gdzie pracowałam jako wychowawca i pracownik socjalny nadarzyła mi się okazja zmiany pracy i przejść do MOPSu.Czy będąc na moim miejscu przeszlibyście? Zarabiam 1550 netto.Brak wszelkich dodatków.Zgłoszeń dzieci takich z którymi można pracować tj nadających się do socjalizacji - brak.Wypowiedźcie się proszę.
Judyta


Napisano: 03 sty 2016, 16:02

Mówie tylko za siebie i trudno doradzac.. Parcuje własnie w OPS co daje mozliwość pracy z szerokim "asortymentem" problemów, aniżeli skupiskiem problemów wychowawczych u dzieci/ mlodziezy w placówce wych..... Uważam że w OPS trudno o stagnacje i rutynę, że pracuje się (poza tzw. marginesem społecznym i patologią) głównie z ludźmi "normalnymi" ale dotknietymi róznorakimi problemami (np. chorobą), nie wymagającymi resocjalizacji, ale konkretnej pomocy, porady, pokierowania...
miau

Napisano: 03 sty 2016, 19:34

Dzięki miau za wypowiedz.Dodam,iż pracując w placówce nie narzekam na brak wrażeń a to pijany wychowanek, a to ucieczka, posukiwania po melina h, wyjazd na policję,wizyty w domu wychowanków, pomocich rodzi om, pomoc przy usamodiel ieniu,wizyty u psychiatry i na oddziale psychiatrycznym, nieletnia w ciąży itd.Może coś o warunkach pracy i płacy?
Judyta


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]