Jak pomagamy osobom bezdomnym?

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 05 sty 2016, 22:34

Zimą na skutki oddziaływań niskich temperatur szczególnie narażone są osoby bezdomne, mróz stanowi bezpośrednie zagrożenie dla ich zdrowia i życia. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Częstochowie rozpoczął już akcję zimowej pomocy dla osób bezdomnych i wspiera /koordynuje działania Partnerstwa Lokalnego na rzecz rozwiązywania problemu bezdomności oraz łagodzenia jego skutków na terenie Gminy Miasta Częstochowa. A jak jest w innych miastach, miejscowościach? Podjęto już stosowne działania pomocowe?

http://www.mops.czestochowa.pl/mops/akt ... bezdomnym/
angoc

Napisano: 06 sty 2016, 9:15

A ja zapytam: wracam z pracy samochodem, patrzę a na poboczu leży osoba wyziębiona, sina, bez ruchu wezwałam pogotowie jednak nie przyjechało natomiast przyjechała Policja i zamiast zabrać osobę wrobiono mnie i dano do podpisania oświadczenie że mam zająć się tą osobą, dałam się wrobić a że byłam wystraszona widokiem tej osoby nie myślałam logicznie i co następnym razem mam w takiej sytuacji robić, na pewno nie dam się wrobić ale jestem zszokowana zachowaniem się służb, musiałam zając się tą osobą, żyje ale dla mnie to jest szok.
pipi9

Napisano: 06 sty 2016, 19:16

nie podpisywać nic, jeśli nie chcesz
to ogromna odpowiedzialność
zebrać dane policjantów ( to pewenie by pobudziło ich do działania ) , jak znasz numer to zadzwonić po straż miejską
lub pod infolinię dla bezdomnych
np. dla Sląska 800 100 022

w dobie telefonów z netem można dosyć szybko znaleźć taki numer

nie zazdroszczę sytuacji
werty

Napisano: 06 sty 2016, 19:44

Dziękuję za wypowiedź werty, następnym razem już będę mądrzejsza, oby jak najmniej takich sytuacji.
pipi9

Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]