rozjaśnijcie mi to

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 12 sty 2016, 11:12

W dniu 29 grudnia 2015 r. zostało złożone podanie o przyznanie posiłków dla dziecka od m-ca stycznia 2016 r.,żona pracuje dłuższy czas , dostarczyła zaświadczenie o dochodach za m-c listopad, mąż bezrobotny został skierowany przez Urząd Pracy na staż od dnia 5 listopada 2015 r., wynagrodzenie za listopad otrzymał w m-cu grudniu wraz z wynagrodzeniem za m-c grudzień. Napisał oświadczenie, że w m-cu listopadzie nie miałam żadnych dochodów. Moje pytanie :
1. uwzględniamy dochód za m-c listopad tylko żony i przyznajemy posiłki od stycznia do czerwca 2016 r.?
2. co robimy z dochodami z m-ca grudnia, gdzie zostały wypłacone 2 świadczenia ,czy bierzemy tylko zasiłek za m-c grudzień czy listopad i grudzień, gdzie wówczas będzie duże przekroczenie i uchylamy decyzję .
Czy prościej byłoby przyznać posiłek na tylko m-c styczeń i w m-cu lutym niech składa ponownie podanie.

Proszę wypowiedzieć się co do mojego toku rozumowania , ewentualnie podpowiedzieć jak to zrobić.
m-ka

Napisano: 12 sty 2016, 13:49

W świetle nie tak dawnych wyjaśnień Ministerstwa dochodem jest to co osoba faktycznie otrzymała do ręki. Skoro w miesiącu listopadzie dochodem były tylko zarobki żony, to dla potrzeb rozpatrzenia wniosku z 29.12. tylko one powinny być wliczone do dochodu. Na jaki okres wydasz decyzję uzależnione jest od tego czy dochód, który rodzina otrzymała w grudniu przekroczy kryterium dochodowe czy nie. Z tym że obliczając w styczniu dochód rodziny za grudzień bierzesz tylko kwotę grudniową (oczywiście jeżeli została ona w grudniu wypłacona), listopadowej nie wliczasz ponieważ jest to dochód należny za dany okres (art. 8 ust. 12).
Prac. socj

Napisano: 12 sty 2016, 14:31

gdzie jest takie wyjaśnienie ministerstwa że dochodem jest to co rodzina fizycznie uzyskała? jeśli jest wyrównanie to ministerstwo wyjaśnia że rozlicza sie kwotę na miesiące za które jest wyrównanie czyli w tym przypadku na listopad.
oooo

Napisano: 13 sty 2016, 9:00

Ponawiam, gdzie można znaleźć takie wyjaśnienie Ministerstwa
zuzaa

Napisano: 13 sty 2016, 10:02

my też z urzędu wojewódzkiego dostałyśmy takie wyjaśnienie-jak nie macie - to zadzwoń sobie do swojego wydziału- niech wam wyślą
abc

Napisano: 13 sty 2016, 10:02

Rowneiz sie podpina, gdzie mozna znalezc jakies wyjasnienia ?
Karala

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]