zasiłek stały pomocy !

Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

Moderator: heiland

Napisano: 15 sty 2016, 19:54

Pan ma przyznane usługi opiekuńcze bezpłatne ponieważ nie ma żadnego źródła dochodu, jednak okazało się że posiada także znaczny stopień niepełnosprawności. Pan dostał decyzje odmowna odnośnie renty będzie sie od niej odwoływał. nie chce zasiłku pielęgnacyjnego ani stałego. Czy w takiej sytuacji może mieć dalej usługi opiekuńcze bezpłatne czy musi mieć zasiłek stały, który jest na wniosek a go nie chce? bo czeka aż dostanie rentę i nie chce pozniej zwracać pieniędzy do ZUS. Proszę o odp
Pracownik1

Napisano: 15 sty 2016, 20:20

A jak ma się pomoc z urzędu? pan stary, ograniczony intelektualnie? ja bym dała z urzędu na czas oczekiwania na decyzje odwoławczą, to z czego się utrzymuje, za co kupuje jedzenie, picie, środki higieny??? Nim do niego dotarliście z czego sie utrzymywała? z czego żył?
Wredna1

Napisano: 15 sty 2016, 21:04

ok ale jeżeli nie chce takiej formy pomocy ? to mam go zmusić ? Pomaga mu rodzina w formie rzeczowej, żywność, środki higieniczne itp. Pan liczy że będzie miał tą rentę i po prostu nie chce zwracać pieniędzy do ZUS tak samo z zasiłkiem pielęgnacyjnym.
Gość

Napisano: 15 sty 2016, 21:16

Nic na siłę, jeśli nie chce zasiłków, ma zabezpieczone potrzeby to mu ich nie przyznawać. Tak czy inaczej usługi przyznać nieodpłatnie.
Gość

Napisano: 15 sty 2016, 21:27

ok, dzięki za odp, pierwszy raz mam taka sytuację a nie chciałabym żeby ktoś się przyczepił z kontroli. Poczekam na kolejna decyzję dotyczacą renty jeżeli będzie odmowna przekonam Pana do zasiłku stałego.
Gość

Napisano: 16 sty 2016, 13:13

nO I SPRAWA JASNA JASNA, JEST ZABEZPIECZONY. w TAKIM RAZIE JAK NIE TO NIE,
Wredna1

Napisano: 18 sty 2016, 8:43

Też mamy takie przypadki, ze ktoś nie chce zasiłku stałego, nawet nie zmuszamy na siłę. A już jak komuś wychodzi tylko 30 zł to już nawet nie chcą słyszeć o takim zasiłku i rezygnują. Wtedy udzielamy pomocy w formie zasiłku celowego.
ella1

Strona 1 z 1    [ Posty: 7 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]