przytulisko

Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 17 sty 2016, 17:16

Dzień dobry. Jestem bezdomny i mam zasiłek stały. Wszystkie moje pieniądze, jakie otrzymuję z Mops to 700 zł. Mieszkam 3 miesiąc na stancji i płacę za pokój 500 zł. Przeliczyłem się, bo nie wydalam już tak. Czy gdybym złosił się do miejskiego przytuliska to też musiałbym płacić? Bo tak powiedział mi kolega.
darecki

Napisano: 17 sty 2016, 22:35

To zależy co masz na myśli pisząc przytulisko ? czy to ma być tylko noclegownia czy schronisko dla bezdomnych? bo koszt pobytu w tym drugim i odpłatność interesanta ustala gmina i jest to zazwyczaj 70% otrzymywanego dochodu. a jaką masz niepełnosprawność? może pomyśl o DPS -e!
socjalna

Napisano: 18 sty 2016, 9:53

Mam st. umiarkowany i mogę podjąć pracę tylko w zakładzie pracy chronionej. W mieście nie ma takiego zakładu. Miałem na myśli miejskie schronisko dla bezdomnych, czyli takie, gdzie mieszkam cały dzień i noc.
darecki

Napisano: 19 sty 2016, 8:31

mając umiarkowany st. niepełnosprawności nie musisz pracować w zakładzie pracy chronionej- możesz pracować w każdym zakładzie pracy
abc

Napisano: 19 sty 2016, 9:54

Jeżeli Twój dochód nie przekracza 634 zł. to nie ma mowy o żadnej odpłatności czy to w noclegowni czy to schronisku. Te opłaty o których pisze ~`socjalna są niezgodne z prawem i jak ktoś się tym zainteresuje to wychodzi zazwyczaj na to, że jest to opłata dobrowolna, wręcz darowizna na rzecz schroniska. OPS to jest najczęściej na rękę bo muszą mniej płacić za pobyt takiej osoby w schronisku.
Jakoś nigdy nie spotkałem się z decyzją gdzie byłaby wpisana odpłatność 70 % z zasiłku stałego.
Herbi

Napisano: 19 sty 2016, 11:44

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Dziś osobiście udałem się do Mops do działu bezdomności. Muszę mieć skierowanie z Mopsu, żeby przyjęli mnie do schroniska. Usłyszałem, że odtrąci mi się wówczas ze stałego (mam 100 % i jest to mój jedyny dochód, tzn jeszcze mam celowy 90 zł, łącznie te 700 zł) owe 70 %. Teraz płacę za wynajem pokoju 500 zł - taniej już się nie da. Więć prawie tyle będę płacił w schronisku....
darecki

Napisano: 19 sty 2016, 11:48

Jak się nie opłaca za schronisko dla bezdomnych chyba jak osoba nie ma dochodu to ops opłaca
Iza1

Napisano: 19 sty 2016, 11:52

Darecki! Jak napisał/a "abc" ty nie musisz pracować tylko w zakładzie chronionym. Jeśli ktoś jest bardzo CIĘŻKO chory to przy umiarkowanym dostaje wpis : nie może podjąć zatrudnienia. A ty możesz pracować, oczywiście zgodnie ze swoimi możliwościami zdrowotnymi. Po prostu zacznij szukać pracy. To pozwoli ci oplacać pokój i jeszcze żyć.
Matyldaa

Napisano: 19 sty 2016, 11:55

Tego nie wiedziałem....Myślałem, że jak mam ten wpis o zakładzie chronionym to już mi nic nie wolno. Pracownik socjalny nigdy mi tego nie powiedział, że mogę szukać zatrudnienia....zawsze była mowa, że w mieście nie ma zakładów chronionych i jestem uziemiony.
Darecki

Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]