OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH

Strona 1 z 8    [ Posty: 79 ]

Moderator: heiland

Napisano: 17 sty 2016, 18:52

XVI OGÓLNOPOLSKA KONFERENCJA PRACOWNIKÓW SOCJALNYCH

Częstochowa, 23 - 25 maja 2016 roku

Głównym tematem OKPS będzie: "Praca socjalna z rodziną przeżywającą trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczych".

Organizatorzy zapraszają do składania propozycji konferencyjnych wystąpień do 5 kwietnia br.

Źródło: http://www.av.fr.pl/konferencje.htm
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
angoc

Napisano: 16 mar 2016, 17:25

http://www.av.fr.pl/konferencje.htm
Czasu coraz mniej, a temat bardzo ciekawy (jak zawsze)
W natłoku świątecznych przygotowań pozwoliłam sobie ułatwić pracę tym, którzy jeszcze nie podjęli decyzji co do tematu wystąpienia czy też uczestnictwa w Konferencji.
Myślę, że to bedzie bardzo ciekawa Konferencja z wielu powodów, a szczególnie z tego, że mam zamiar powiadomić (że taka w ogóle się odbędzie) Pana Prezydenta RP i Panią Premier RP. Może w końcu zmieni się mentalność rządzących i to co napradę jest najważniejsze tzn. podstawy zaczną być oczkiem w glowie bo przecież od standardów pomocy społecznej, jakości ich usług oraz zabezpieczenia społecznego zależy tak naprawdę funkcjonowanie każdego państwa - a Polska nie jest tu wyjątkiem.
Czas na zmiany - czas na pracę socjalną drodzy Państwo
Pozdrawiam i mam nadzieję, że zobaczymy się w Częstochowie.
Ja szykuję wystąpienie
Dzidka
dzibar
Specjalista
Od: 06 sie 2006, 18:41
Gliwice, Polska

Napisano: 17 mar 2016, 15:05

Już nie raz przekonałam się, że wiara czyni cuda.
Jak na każdą - tak też na XVI OKPS w Częstochowie czekam z niecierpliwością, ale z drugiej strony z lękiem bo czasu coraz mniej, a pracy w bród.
No i jeszcze - przy moich ograniczeniach pytanie zasadnicze czy dam radę, czy zdołam się wywiązać z planowanych celów)
Dopóki jednak piłka w grze wszystko jest możliwe ( jak nam udowodnił Bayern Monachium.
Zamierzam wystąpić do rażdzących o wsparcie finansowe tej Konferencji - jako bardzo ważnego wydarzenia dla pracownikow socjalnych, niedocenianego i ignorowanego przez ostatnie lata.
A przecież tyle ile ta Konferencja oferuje wszystkim zainteresowanym kwestią pomocy spolecznej w Plsce jest naprawdę nie do przecenienia.
Ja nie czapkuję bez przyczyny tej Konferencji bo liczę się z każdym groszem - jednak od lat stawiam sobie za cel aby raz na rok odwiedzić Częstochowę, być na Konferencji i zdobyć wiedzę i kontakty z pierwszej ręki.
Tak więc przepraszam za ten osobisty może aspekt dotyczący celu uczestnictwa
- mam nadzieję jednak, że w kontekście obecnej sytuacji pomocy społecznej jest to ważne aby potrafić się znaleźć tam gdzie się powinno być, wiedzieć czego się chce, dokąd dąży. Po prostu znać swoją tożsamość i "nie dać się skopać" - jak zwykł mówić profesor fizyki Zbigniew Rek ( ktorego pozdrawiam i z racji dzisiejsszych imienin życzę pomyślności)
Dzidka
dzibar
Specjalista
Gliwice, Polska

Napisano: 20 mar 2016, 20:39

Wybaczcie mi proszę te rażące błędy - oczywiście nie zamierzam wystąpić do"rażdzących"
o wsparcie finansowe tylko do "rządzących"
Bo "kto prosi ten dostanie":)
Dzidka
dzibar
Specjalista
Gliwice, Polska

Napisano: 03 kwie 2016, 12:55

http://wpis.irss.pl/ii-ogolnopolski-tyd ... socjalnej/
Praca socjalna to nie otwarta profesja jak próbują to ująć organizatorzy krakowscy przywłaszczając sobie ponad dwudziestoletni dorobek profesji pracownik socjalny.
Obserwuję to jak korzystając z rozbicia środowiska pracowników socjalnych ze specjalizacji uczyniono już asystenta teraz oprócz portalu Kraków próbuje siłami swoich zasobów zdobyć prym ( nie udało się Warszawie) w dziedzinie specjalizacji w zakresie pomocy społecznej.
Moim zdaniem to podle, że zamiast utrwalać i pielęgnować to co piękne i dobre - dzieli się i zaniża wartość tych, którzy życie poświęcają ideom.

Czas najwyższy na ustawę o zawodzie pracownika socjalnego - praca socjalna nigdy nie będzie "otwartą" profesją bo jak sama nazwa wskazuje "profesja" wymaga wieloletniej nauki i doświadczenia - i jako taka szacunek swój pracownik socjalny wypracował na drodze kilkudziesięcioletniej transformacji nie po to aby teraz cwaniacy krakowscy korzystali z dorobku tak jak poznaniacy z targów poznańskich.
Wstyd, że kosztem innych próbuje się wypromować swoje miasta.
Nie chcę być ani cyniczna, ani niegrzeczna, ale niech organizatorzy zastanowią się nad
tym jakie podteksty się stosuje aby zaistnieć, bo chwyty poniżej pasa nie idą w parze z godnością tego zawodu.
Praca socjalna jest przypisana stricte zawodowi - profesji pracownika socjalnego jako specjalizacja, a pracownik socjalny nie jest "otwartą profesją" tylko ściśle określonym zawodem, który na przestrzeni lat sprawdził się jako bardzo skuteczny do rozwiązywania problemów i kwestii społecznych.
Nie dajmy sobie tego dorobku odebrać.
Grudziądz ja wybieram się jak co roku do Częstochowy.
Czas najwyższy na zmiany - czas na pracę socjalną, ale nie taką jak to chcą zrobić z nami inni przywłaszczając nasz dorobek sobie, a z nas robiąc woły robocze od rozdawnictwa.
Dość ślizgania się po naszych plecach, nie po to robiliśmy specjalizacje aby nas społecznie wykluczały elity zawodowe.
Możemy współpracować - ale nie możemy pozwolić sobie na urąganie naszej godności w imię źle zinterpretowanej pomocy społecznej - pytanie KOMU?
Bo z pewnością nie najuboższym!
Dzidka
dzibar
Specjalista
Gliwice, Polska

Napisano: 04 kwie 2016, 18:57

"Praca socjalna to nie otwarta profesja jak próbują to ująć organizatorzy krakowscy przywłaszczając sobie ponad dwudziestoletni dorobek profesji pracownik socjalny...."
Dobrze, że zwracasz uwagę na te kwestię, niestety od wielu lat jest to mocno otwarta profesja. Dwuletnie studia po licencjacie "jakimś" - niekoniecznie z pracy socjalnej, uprawniają do wykonywania tego zawodu. Wciąż nie ma organizacji pracowników socjalnych, która troszczyłaby się o ten zawód, próbuje to robić Polska Federacja Związkowa Pracowników Socjalnych i Pomocy Społecznej, czy robi to odpowiednio dobrze? Chyba nie, skoro firmuje swoim logo inicjatywę "Otwarta Profesja". Każdy może być pracownikiem socjalnym? Odnoszę wrażenie, że od ładnych kilku lat, wyłącznie lobby akademickie ma decydujący głos w tej sprawie.
rozterka

Napisano: 04 kwie 2016, 22:29

Jako Federacja mieliśmy zaszczyt uczestniczyć zarówno w OKPS w Częstochowie, jak i Tygodniu Pracy Socjalnej w Krakowie. Każde z tych wydarzeń ma swoją wyjątkową wartość i traktujemy je oba jako bardzo ważny element zwracania uwagi oraz pracy nad profesjonalnym wymiarem pracy socjalnej w Polsce.

Wydarzenie w Krakowie, które mamy przyjemność objąć patronatem w tym roku - jest spotkaniem praktyków, studentów oraz przedstawicieli akademików; forum wymiany doświadczeń tych często traktowanych jako odrębne i pomijanych grup związanych z pracą socjalną.

Nie obserwujemy by głos akademików był jakoś szczególnie doceniany, mamy nawet przekonanie, że ich cenny głos jest zwykle marginalizowany.

Wśród organizatorów Tygodnia są także osoby, które wskazują na wiodącą rolę pracowników socjalnych i uważają, że elementem zwiększania prestiżu zawodowego jest podnoszenie standardów i wymogów do uzyskania tytułu pracownika socjalnego.

I na koniec wyjaśnienie - Otwarta Profesja to portal, który zapewnia obsługę medialną Tygodnia Pracy Socjalnej, a nie jego organizator. Dodatkowo "otwartość" profesji oznacza tu raczej gotowość poszerzania perspektywy m.in. na pracę socjalną, a nie chęć ograniczania roli pracowników socjalnych.

Zapraszamy na OKPS i Tydzień Pracy Socjalnej - różne, choć dla nas bardzo ważne wydarzenia w profesjonalizacji zawodu.
Ogólnopolska, niezależna i samorządowa organizacja związkowa pracowników socjalnych i pomocy społecznej
www.federacja-socjalnych.pl
https://web.facebook.com/federacja.socjalnych
federacja.socjalnych
Awatar użytkownika
Praktykant
Od: 13 maja 2015, 18:04

Napisano: 05 kwie 2016, 6:46

Termin "Otwarta Profesja" ma jednak swoje mocno ugruntowane znaczenie w społecznym odbiorze, nie oznacza on otwartości na dobrą zmianę, wrażliwości na problemy społeczne itd., raczej swobodny dostęp do wykonywania zawodu oznacza ten termin:

Lista otwartych zawodów/profesji

http://www.fakt.pl/lista-otwartych-zawo ... 477,1.html
rozterka

Napisano: 08 kwie 2016, 17:00

Cieszę się, że "rozterka" zwraca uwagę na subtelności, które są obecnie niedoceniane i niezauważane, a wręcz bagatelizowane przez decydentów, a właśnie one stanowią o wyjątkowości zawodu pracownika socjalnego.
Empatia i postawa autoteliczna, wiedza, kompetencje i doświadczenie, intuicja i umiejętności i to jeszcze nie wszystko co przekłada się na wyjątkowość tej profesji,
Dlatego kontynuując sprawę opisaną w postach "zwolniona z pracy" i "Zdzisława Beer-Barlik kandydatka na posła RP " - tu szczególnie podkreślam te dwa posty w kontekście ustawy o zawodzie pracownika socjalnego i tematu wiodącego XVI OKPS
co robię nie przypadkiem ponieważ 29 i 30 marca br byłam osobiście w Warszawie i osobiście złożyłam kilka pism:
- do Prokuratora Generalnego Prokuratury Krajowej (od marca br już nie Generalnej)
- do Krajowej Komisji Sądownictwa
- do Prezydenta RP Andrzeja Dudy w Biurze Podawczym Kancelarii Prezydenta
Obecnie jestem w trakcie pisania pisma do Premier RP Beaty Szydło i mam nadzieję, że moje argumenty będą na tyle mocne i ugruntowane w faktach, że w końcu Konferencja Pracowników Socjalnych i potrzeba uregulowania ustawowego kwestii tego zawodu - profesji będzie rozpatrywana w konkretnym czasie i konkretnych okolicznościach.
Mam tutaj na myśli termin 23-25 maja 2016r.
Rozpatrzenie w/w pism w kontekście ciągłości spraw w aspekcie kwestii mikro i makro
jest dla mnie szczególnie ważna ze względu na wykluczenie społeczne oraz przekaz społeczny o XVI OKPS.

Chociażby z racji tych faktów już tą Konferencję uważam za wyjątkową, a co na niej może się zdarzyć to zależy nie tylko ode mnie, ale od wszystkich tych, którzy ją od lat tworzą, sponsorują, organizują, są uczestnikami oraz twórcami historycznych faktów, które zapisują się na kolejnych OKPS-ach.
Z racji wagi korespondencji nie wiem czy uda mi się przekazać informacje dot. w/w pism złożonych już ( a w toku są następne) z uwagi na pilność załatwiania spraw oraz
przeciwdziałanie matactwu.
Jednak do Konferencji wiele się z pewnością wyjaśni i podzieje dlatego zachęcam aby zarezerwować sobie ten termin do wyjazdu do Częstochowy.
Dzidka
dzibar
Specjalista
Gliwice, Polska

Napisano: 09 kwie 2016, 22:45

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/list-fr ... ski/cn1psr
Czy to przypadek, że daty nakładają się na siebie?
Bo Chrzest Polski nie zdarza się co dnia i rocznica również,a wkład KK w dorobek i rozwój wartości w Polsce jest ogromny biorąc pod uwagę takie osobowości jk Kardynał Tysiąclecia czy JPII.
Myślę, że urąga się naszej inteligencji rozbijając i zmuszając do wyborów tego typu.
WOLNA WOLA każdego, ale kiedy sól traci smak to zaczyna budzić niesmak
Dzidka
dzibar
Specjalista
Gliwice, Polska

Następna

Strona 1 z 8    [ Posty: 79 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]