Nienaleznie pobrane świadczenia

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]

Moderator: heiland

Napisano: 18 sty 2016, 14:08

Klientka pobierała zasiłek stały do 31 grudnia 2015 w pełnej wysokości / brak dochodu/.W styczniu zamiast kolejnego orzeczenia przynosi decyzje o przyznaniu renty KRUS od 01 listopada. W toku wychodzi, ę od maja pobierała świadczenie chorobowe z KRUS nie zgłaszając tego pracownikowi w czasie aktualizacji wywiadu.
Powstały więc nienależnie pobrane świadczenia od chwili pobierania zasiłku chorobowego / z tym, że wtedy jest zmiana wysokości zasiłku stałego a od listopada nie spełnia kryterium. W swojej długiej karierze to pierwszy tego typu przypadek , proszę o wzór decyzji ustalającej nienależnie pobrane świadczenia a potem rządającej zwrotu. Proszę o odpowiedź na forum lub priv. markur056@poczta.fm. Dziękuję . Markur
markur


Napisano: 18 sty 2016, 16:54

żeby wszcząć postępowanie w sprawie nienależnie pobranych świadczeń, nalezy najpierw wyeliminować z obrotu prawnego decyzję, której dotyczą. Zatem nalezy wznowić postępowanie w sprawie decyzji przyznającej zasiłek stały i zmiany. Następnie decyzję powyższą uchylić w pkt pierwszym i w punkcie drugim przyznać do maja i od maja odmówić innej drogi nie ma. Potem wszczęcie i decyzja o nienależnie pobranych świadczeniach
bla

Napisano: 19 sty 2016, 9:56

Dziękuję za poradę ale dla jasności podam,że stara Decyzja obowiązywała do 31 grudnia a więc sama wygasła. Może ktoś jeszcze coś dorzuci Będę wdzięćzna za każdą poradę.
Gość

Napisano: 19 sty 2016, 15:21

Szanowna Pani,

to ja jeszcze raz.

Niezależnie od tego czy decyzja wygasła czy trwa ma Pani obowiązek wznowić postępowanie.

Wznowić postępowanie znaczy tyle co poprowadzić je od początku, i tą decyzję uchylić w pkt 1 a następnie przynać w innej kwocie lub odmówić pomocy.

Jakie znaczenie ma więc to, że decyzja wygasła? Odpowiem pani ŻADNE

Czy coś jeszcze mam dorzucić?

Proszę poczytać przepisy KPA w sprawie wznowienia (nie wszczęcia) postępowania
bla


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 4 ]
NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]