Czy świadczenie wychowawcze wlicza się do pomocy społecznej?

Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

Moderator: heiland

Napisano: 20 sty 2016, 11:16

Gdzieś usłyszałam że jest już przepis na to że nie wliczamy do dochodu świadczenia wychowawczego-tego nowego 1000zł na dziecko przy ustalaniu wysokości dochodu w pomocy społecznej?
Czy ktoś ma dziennik ustaw gdzie to jest?
MonikaP2

Napisano: 20 sty 2016, 11:20

to nie jest świadczenie wychowawcze tylko świadczenie rodzicielskie i owszem wlicza się do dochudu w pomocy społecznej
madzia11

Napisano: 20 sty 2016, 11:33

Gdzie była ta zmiana jeśli była w jakimś dzienniku?
Monikap2

Napisano: 20 sty 2016, 11:34

jak zmiana?
madzia11

Napisano: 20 sty 2016, 11:45

Pani kierownik poinformowała mnie że gdzieś w przepisach o świadczeniach rodzinnych widziała zmianę do pomocy społecznej, że nie wliczamy tego świadczenia. Nie mogę znaleźć.
Bo dla mnie jak nie zapisali tego konkretnie że się nie wlicza - to wliczam. Dlatego pytam czy ktoś coś wie?
MonikaP2

Napisano: 20 sty 2016, 11:49

nie było żadnej zmiany poza tym chyba było by niesprawiedliwie w stosunku do pań, które mają zasiłki macierzyńskie i są one im wliczane do dochodu do pomocy społecznej. Pewnie twoja kierownika pomyliła ze świadczeniem wychowawczym "Rodzina 500+" które jest ciągle w konsultacjach
madzia11

Napisano: 20 sty 2016, 11:51

a jak gdzieś w świadczeniach rodzinnych widziała, to może nich ci pokaże
madzia11

Napisano: 20 sty 2016, 11:52

chyba coś już jej się namieszało skoro ten tysiak jest nawet dochodem uzyskanym w świadczeniach, muszą ponownie przeliczyć dochód.
xxx8

Napisano: 20 sty 2016, 12:08

Wpis ze strony internetowej Naszego Ministerstwa.

"Świadczenie rodzicielskie wlicza się do dochodu w innych systemach wsparcia rodzin, w szczególności przy ustalaniu prawa do świadczeń z pomocy społecznej, świadczeń rodzinnych, świadczeń z funduszu alimentacyjnego".
male

Napisano: 21 sty 2016, 10:37

Świadczenie rodzicielskie nie jest świadczeniem socjalnym czyli wliczamy do dochodu.
Co innego stypendia szkolne i zasiłki szkolne - to jest świadczenia socjalne i nie wliczamy.
Wredna1

Strona 1 z 1    [ Posty: 10 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]