Czy zmienić decyzje - usługi opiekuńcze

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]

Moderator: heiland

Napisano: 21 sty 2016, 12:39

Klientka (os. samotna) w grudniu złożyła wniosek o przyznanie usług opiekuńczych. Po rozpatrzeniu wniosku przyznano jej usługi od stycznia, nieodpłatnie. W między czasie dochód klientki zmienił się o ok. 40 zł. czyli nie przekracza to 10% kryterium dochodowego - więc nie musiałabym jej zmieniać decyzji i ustalać odpłatności.
Wątpliwość mam, czy przepis art. 106 ust. 3b ustawy ma tutaj zastosowanie, gdyż klientka nie poniosła wcześniej odpłatności, a w przepisie mowa jest "w okresie ponoszenia odpłatności".
Czy możecie mi doradzić, co zrobić ?
Aga.


Napisano: 21 sty 2016, 14:05

w między czasie dochód się zmienił czyli kiedy? W styczniu czy w grudniu?
Decyzja z jaka datą?
Ogólnie w ustawie o pomocy społecznej nie ma zapisu dotyczącego tzw. uzysku.
Art. 8 - dochód suma przychodów z poprzedniego miesiąca, a w przypadku utraty z danego miesiąca.
Ja ewentualnie przeliczyłabym dochód w miesiącu następującym po zmianie, czyli jeśli w grudniu zwiększył się dochód to w styczniu przeliczyć i jeśli nie wpłynęła ta zmiana na sytuację to zrobić tylko notatkę i wpiąć.
prac.socj


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 2 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]