dochód, pilne!!

Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: heiland

Napisano: 21 sty 2016, 20:16

wywiad w styczniu, dochody za grudzień, klient w grudniu nie pracował, utrzymywał się z oszczędności 200,00 zł /wcześniej pracował dorywczo i została mu na XII ta kwota/ Liczycie to jako stały dochód czy nie i zasiłek okresowy w tym przypadku wyniesie -
1. 216,50 zł
2. 317,00 zł??
Agnieszka 2

Napisano: 22 sty 2016, 9:04

Brak dochodu, gdyby nadal pracowal np. dorywczo to tak wtedy należy dochód z grudnia policzyć, jeśli nie pracuje teraz to nie
janek 73

Napisano: 22 sty 2016, 20:10

Ja liczę, a skąd wiem czy w w lutym mi nie przyjdzie i nie powie ,ze udało mu się zarobić 100 zł? To jest początek stycznia. I zgodnie z orzecznictwem za dochód utracony można uznać tylko dochód pochodzący ze stałego źródła. Ja się tego trzymam.
Wredna1

Napisano: 24 sty 2016, 0:00

OŚwiadczenie od klienta- ( to dochód utracony)
NIE należy liczyć i nie można interpretować tak jak nam się podoba, bo może np. zarobi)
zzzz

Napisano: 04 lut 2016, 19:52

Wredna1 pisze:Ja liczę, a skąd wiem czy w w lutym mi nie przyjdzie i nie powie ,ze udało mu się zarobić 100 zł? To jest początek stycznia. I zgodnie z orzecznictwem za dochód utracony można uznać tylko dochód pochodzący ze stałego źródła. Ja się tego trzymam.

Pierdoły piszesz. Oszczędności to nie dochód, to zasób. I ma wpływ na ewentualne przyznanie zasiłku celowego, okresowy jest obligatoryjny. Więc jak dochód jest ze stycznia to podstawą do jego wysokości jest dochód z grudnia. Skoro nie pracował i nie uzyskał żadnego innego dochodu - np. pożyczki, pomocy od innych osób, co oczywiście oświadczy, to jego dochód = 0 zł, wysokość zasiłku okresowego na styczeń 317 zł.

Nie wiem, o jakiej utracie dochodu piszecie. Jeżeli facet pracował do listopada, bo w grudniu już nie pracował, a przychodzi w styczniu to nie ma żadnej utraty dochodu.. Utrata byłaby w grudniu jeśli już, bo w listopadzie miał ostatni przychód z tego tytułu. I wtedy dochód z grudnia.
Rosalie

Napisano: 04 lut 2016, 20:03

Poprawka.

Pierdoły piszesz. Oszczędności to nie dochód, to zasób. I ma wpływ na ewentualne przyznanie zasiłku celowego, okresowy jest obligatoryjny. Więc jak wywiad jest ze stycznia to podstawą do ustalenia wysokości zasiłku okresowego jest dochód z grudnia. Skoro nie pracował i nie uzyskał żadnego innego dochodu - np. pożyczki, pomocy od innych osób, co oczywiście oświadczy, to jego dochód = 0 zł, wysokość zasiłku okresowego na styczeń =317 zł.
Rosalie

Napisano: 06 lut 2016, 10:31

Rosalie pisze:Poprawka.

Pierdoły piszesz. Oszczędności to nie dochód, to zasób. I ma wpływ na ewentualne przyznanie zasiłku celowego, okresowy jest obligatoryjny. Więc jak wywiad jest ze stycznia to podstawą do ustalenia wysokości zasiłku okresowego jest dochód z grudnia. Skoro nie pracował i nie uzyskał żadnego innego dochodu - np. pożyczki, pomocy od innych osób, co oczywiście oświadczy, to jego dochód = 0 zł, wysokość zasiłku okresowego na styczeń =317 zł.

W tej sytuacji jedyna i możliwa wykładnia pojęcia dochodu utraconego to taka, w której dochód utracony będzie miał miejsce wyłącznie w sytuacji, gdy ktoś posiadał źródło dochodu o charakterze regularnym, a następnie je utracił.
III SA/Kr 1269/12 - Wyrok WSA w Krakowie
I KTO PIERDOŁY POPYCHA? JA NA PEWNO NIE
Wredna1

Napisano: 06 lut 2016, 11:30

Logiczne, że utraca się dochody regularne. Wyroki tez znam, wyobraź sobie. Ale tu widzę że w ogóle jest problem ze zrozumieniem pojęcia "utraty dochodu" i samym ustaleniem dochodu.
Skoro facet w grudniu nie pracował, przyszedł w styczniu i mówi, że w grudniu nie uzyskał dochodu, to grudzień masz pusty - 0 zł. I nie ma tu miejsca żadna utrata. Policzysz mu w styczniu dochód z listopada, bo wtedy pracował ? Jest to miesiąc poprzedzający złożenie wniosku? Bo mnie się wydaje, że nie. Jak przyjdzie w lutym i powie, że w styczniu pracował to mu dochód styczniowy na luty bierzesz, nie rozumiem związku. Przecież może mieć miesięczną przerwę i nie masz prawa mu fikcyjnie wliczać czegoś, czego nie uzyskał.
Jak facet pracował dorywczo, bo na czarno, np. przez 10 kolejnych miesięcy aż do listopada, przyszedł 31 stycznia i mówi Ci, że w grudniu nie pracował, w styczniu też nie, to co dochód z listopada mu policzysz? Bo może w lutym pracować ?

Odnośnie samego pojecia utraty dochodu
"Jeżeli osoba wystąpiła o przyznanie zasiłku w miesiącu styczniu, a do końca grudnia pobierała wynagrodzenia za pracę, to należy dochód uzyskany w miesiącu grudniu z wynagrodzenia za pracę uznać za dochód utracony i obliczyć dochód osoby lub rodziny w oparciu o dochód z miesiąca złożenia wniosku, czyli stycznia, chyba że osoba została uprawniona do zasiłku dla bezrobotnych"
http://www.prawosocjalne.pl/articles/sh ... spolecznej

Rozumiesz, o co mi chodzi ? Utratę dochodu można zrobić z miesiąca poprzedzającego złożenie wniosku. Ale Tu nie ma co liczyć czy utracać, jak tu napisano, bo on nie miał w grudniu dochodu. A to, że miał oszczędności z wcześniejszej pracy dorywczej np. z listopada to nie jest jego dochód. Bo uzyskał go w listopadzie i mogłabyś go liczyć, gdyby złożył wniosek w grudniu. To są zasoby, ale nie dochód w rozumieniu art. 8 ust 3.

Nie mówię, że sporadyczna praca dorywcza ma być utracona. A w ogóle to pytanie czy pracy dorywczej nie można by utracić, jeśli była np. regularna co miesiąc przez 6 mies., a potem by się skończyła, bo komuś np. gwałtownie pogorszył się stan zdrowia ? Każdy przypadek jest indywidualny moim zdaniem.
Rosalie

Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]