Co z ubezpieczeniem?

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]

Moderator: heiland

Napisano: 22 sty 2016, 16:15

Osoba opuściła ZK, po dwóch dniach pobytu na wolność trafiła na leczenie szpitalne. Nie zdążył zarejestrować się (w PUP). Czy OPS winien przejąc ubezpieczenie na 90 dni? Petent twierdzi iż posiada 14 dniowe ubezpieczenie po opuszczeniu ZK, czy to możliwe?
Ulla


Napisano: 22 sty 2016, 19:53

nie wiem jak to jest po ZK, ale możesz sprawdzić w ustawie o świadczeniach zdrowotnych finansowanych ze środków publicznych - tam są wymienione wszystkie uprawnienia do ubezpieczenia zdrowotnego i każdy rodzaj płatnika
odpowiedź

Napisano: 04 lut 2016, 19:57

Z tego, co się orientuję, to skazany ( czyli kiedy przebywa w ZK ) ma prawo do bezpłatnych świadczeń opieki zdrowotnej. W momencie, kiedy opuszcza ZK, nie jest już skazanym, czyli takiego uprawnienia nie ma. Prawo do bezpłatnych świadczeń to nie ubezpieczenie zdrowotne, po ustaniu którego przysługuje jeszcze 30 dni bezpłatnych świadczeń. W mojej opinie powinniście wydać dec. z art. 54, o ile jesteście właściwi miejscowo.

http://www.samorzad.lex.pl/czytaj/-/art ... m-wolnosci
Rosalie


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 3 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]