Wredna1 i inni - pilne!!!

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 23 sty 2016, 14:38

Jest małżeństwo, oboje bez dochodu -mąż pobiera zasiłek stały 514 zł miesięcznie. Rodzina DWUOSOBOWA.
W listopadzie rodzi się dziecko, stały dochód OBECNIE 3osobowej rodziny to zasiłek rodzinny na dziecko - 89,00 zł miesięcznie.
Pytanie - czy zmieniamy kwotę zasiłku stałego, jeśli tak to jak to wyliczamy?
Milenka


Napisano: 23 sty 2016, 17:50

514-29,67=484,33zł
t.franek

Napisano: 23 sty 2016, 20:17

co ty gadasz, nic nie robimy, nie ustalamy nowej wysokości, 10 % nie przekracza przecież!
etna

Napisano: 23 sty 2016, 22:19

10% odpowiednio kryterium dochodowego osoby samotnie gospodarującej lub kryterium dochodowego na osobę w rodzinie.
To jest art. 106 ust 3a -więc przekracza kwotę 51,40zł . Zasiłek trzeba zmienić.
alu -sia

Napisano: 23 sty 2016, 23:52

Tak jak alu-sia. Zasiłek trzeba zmienić

3 osobowa rodzina- dochód - 89 zł ( na osobę 29,66)
Zasiłek stały obliczamy 514 zł ( kryterium na osobę w rodzinie ) - 29,66 zł dochód na osobę w rodzinie) = 484,34 zł

Dodam
kryterium na osobę w rodzinie wynosi 514 zł więc 10% tej kwoty to - 51,40 zł
51,40 zł > 89 zł ( dlatego zmieniamy)
zzzz

Napisano: 24 sty 2016, 20:34

itujest problem bo w jednych ośrodkach liczą zmiane dochodu na osobę w rodzinie o 10 % a w inych amiene dochodu rodziny o 10%
ops1234

Napisano: 27 sty 2016, 14:28

oczywiście,że się zmienia wysokość zasiłku stałego bez względu czy przekracza 10% kryterium dochodowego z uwagi na zmianę sytuacji rodzinnej.
iwa-ma

Napisano: 27 sty 2016, 15:54

Oooo!!! A gdzie to wyczytałaś, ze nie patrzymy na 10% przekroczenie?
Joleczka

Napisano: 27 sty 2016, 15:59

A od czego niby ustalać te 10 % skoro wcześniej nie było dochodu i ludzie żyli powietrzem i manną.
t.franek


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]