liczyć czy nie

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]

Moderator: heiland

Napisano: 26 sty 2016, 14:04

Mam taki mały problem. Klientka złożyła wniosek o pomoc finansowa w dniu 21.12.16 rodzina nie posiada żadnego dochodu jedynie zasiłek rodzinny tylko ze w grudniu go nie otrzymała ponieważ za pózno złożyła wniosek , wyrównanie za grudzień otrzymała z zasiłkiem rodzinnym styczniowym w dniu 15.01.16. Podpowiedzcie czy za grudzień ma miec zerowy dochód czy policzyć ten zasiłek grudniowy otrzymany w styczniu?
socjalka
Praktykant
Posty: 36
Od: 26 sty 2016, 13:57


Napisano: 26 sty 2016, 14:16

zawsze liczysz to co wzięła do ręki- w grudniu miała tylko decyzję
t.franek

Napisano: 26 sty 2016, 14:19

a jak złoży wniosek w lutym to pilcze do dochodu kwotę która otrzymała w styczniu czyli podwójna?
socjalka
Praktykant
Posty: 36
Od: 26 sty 2016, 13:57

Napisano: 26 sty 2016, 14:30

nie policzysz bez wyrównainia. A tutaj ma zastosowanie art. 8 ust. 12 wiec nie wiem czy nie powinnas wliczyc za grudzien
ops123456

Napisano: 26 sty 2016, 14:49

i teraz to juz nic nie wiem :(
socjalka
Praktykant
Posty: 36
Od: 26 sty 2016, 13:57

Napisano: 26 sty 2016, 15:41

w lutym liczysz 1x ( ta podwójna kwota to dochód należny za dany okres czyli za grudzień i styczeń)
t.franek

Napisano: 26 sty 2016, 23:07

jeśli już wzięła za grudzień i styczeń a ty dopiero podejmujesz decyzję to bym wliczyła jej rodzinne do grudnia ze względu na to że wyrównanie rozliczamy na okres przysługujący, ale co ośrodek to inaczej
a66a

Napisano: 27 sty 2016, 12:37

Tak też zrobiłam , dziękuję za pomoc :)
socjalka
Praktykant
Posty: 36
Od: 26 sty 2016, 13:57


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 8 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]