zasiłek okresowy-błagam o pomoc

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

Moderator: heiland

Napisano: 26 sty 2016, 16:57

Witam i prosze o pomoc

moja mama została sama i bez grosza, nie ma żadnych dochodów, mieszka na wsi ma 1,2 ha przeliczeniowego ziemi musi opłacać składki do KRUS (tylko z czego). Do tej pory utrzymywała się z renty swojej mamy która zmarła w grudniu. GOPS odmówił przyznania zasiłku okresowego bo ja jako jej córka pracuje i zarabiam 2000 zł. Mieszkamy oddzielnie w innej wiosce, mam męża i swoją rodzinę i nie mogę pomagać mamie finansowo.

Nie rozumiem dlaczego GOPS tak zdecydował, czy jest szansa żeby się odwołać?

płakać mi się chce jak o tym myślę, sama ledwo wiążę koniec z końcem z mężem

błagam, poradźcie co można zrobić :(

Mama ma 55 lat jest bardzo otyła nikt do pracy jej nie weźmie, oprócz otyłości znacznej na nic nie choruje na szczęście
PaulinaZ

Napisano: 26 sty 2016, 20:58

proszę się od decyzji odwołać do Samorządowego Kolegium Odwoławczego (na końcu decyzji jest napisane)
a66a

Napisano: 27 sty 2016, 9:53

Tak na pewno zrobimy, tylko nie mogę zrozumieć dlaczego ja mam utrzymywać mamę skoro mam swoją rodzinę, wiadomo że jak będzie trzeba to tak zrobię. Ale co powiem dziecku swojemu? że nie kupię kurtki albo butów bo muszę dać babci chociaż 500 zł na życie? koszmar

może jest jakiś przepis na który mogłabym się powołać w odwołaniu? czytam ustawę o pomocy społecznej ale jak ktoś się na tym nie zna to jest czarna magia
PaulinaZ

Napisano: 27 sty 2016, 10:06

Zasiłek celowy np.na żywność to i owszem ,a nie zasiłek okresowy.
A mama nie może przekazać gospodarstwa rolnego w zamian za rentę z KRUS-u bo wiek 55 lat by jej się należało.
Iza1

Napisano: 27 sty 2016, 16:35

Przekazać w zamian za rentę z KRUS? pierwsze słyszę, muszę poczytać o tym koniecznie, dziękuję za wskazówkę
PaulinaZ

Napisano: 28 sty 2016, 10:08

A nie lepiej udać się do siedziby KRUS i wszystkiego się dowiedzieć.
Iza1

Strona 1 z 1    [ Posty: 6 ]

NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]