zasiłek stały

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]

Moderator: heiland

Napisano: 27 sty 2016, 9:55

Mm pytanie.Czy kobieta, która ukończyła 60 lat jest niezdolna do pracy z powodu wieku może starać się o zasiłek stały? Panie pracujące w GOPS poinformowały ją że w związku z podwyższeniem wieku emerytalnego, pomocy społecznej również ten wiek poszedł w górę.Nigdzie nie znalazłam takich informacji i uważam że chcą zbyć tą biedną kobietę,która nie posiada żadnych dochodów a emeryturę otrzyma dopiero w styczniu 2017.Proszę o pomoc.
Ania1211


Napisano: 27 sty 2016, 10:08

nikt tej kobiety nie chce zbyć. dobrze została poinformowana

art. 6 pkt 7) niezdolność do pracy z tytułu wieku – osiągnięcie wieku emerytalnego określonego w art. 24 ust. 1a i 1b oraz w art. 27 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (Dz. U. z 2013 r. poz. 1440, z późn. zm.);
madzia11

Napisano: 27 sty 2016, 10:29

Czyli nie ma możliwości aby ubiegała się o ten zasiłek jeśli emeryturę dostanie dopiero za rok,z żeby teraz przez ten czs pobierała zasiłek stały?
Ania1211

Napisano: 27 sty 2016, 10:37

z powodu wieku nie, może natomiast z powodu niezdolności do pracy legitymując się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności

zasiłek stały z tytułu wieku = wiek emerytalny
madzia11

Napisano: 27 sty 2016, 12:31

Nie wstyd Ci Ania 1211, że tak pochopnie negatywnie oceniłaś "Panie pracujące w GOPS"?
Mimo, że media mówią o nas wyłącznie źle, to ja nigdy nie słyszałem, aby pracownicy OPS działali na szkodę klienta.
Wstyd, Ania, wstyd !
Dyrektor


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 5 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]