data stały

  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]

Moderator: heiland

Napisano: 11 lut 2016, 13:42

Klient zgłosił się z orzeczeniem na stały 11 lutego. Data orzeczenia 11 luty, wniosek do zespołu orzekania złożony 26 styczeń ustalony stopień niepeł. styczeń. Pytanie od kiedy płacimy od 1 lutego czy od 11. Proszę o porady
GOPSy


Napisano: 11 lut 2016, 16:38

Zgłosił się do was w lutym , więc od 1 lutego.
arga

Napisano: 12 lut 2016, 8:04

Jeśli to jest jego pierwszy wniosek o stały to od miesiąca złożenia wniosku czyli luty. Jeśli miał u was wcześniej stały np. do końca grudnia to musicie przyznać od stycznia.
Aniczka

Napisano: 12 lut 2016, 8:55

Od 1lutego
ewald

Napisano: 12 lut 2016, 15:00

od 01.02.2016
Kończynka

Napisano: 14 lut 2016, 23:26

A dlaczego od 1 lutego? Nie dzielę świadczenia za luty na dni kalendarzowe - zgodnie z art. 106 ust. 3?
b_ewcia

Napisano: 15 lut 2016, 9:44

Jeżeli data na orzeczeniu jest od 11 lutego to stały od 11 lutego i należy przeliczyć.
izaa

Napisano: 15 lut 2016, 10:00

Jesli nie miał przed tem stałego, jest to jego 1-sze orzeczenie, to od 11 lutego.
Joleczka

Napisano: 15 lut 2016, 12:40

ale stopień niepełnosprawności dostał od stycznia więc przyznaj 01.02
kończynka


  
Strona 1 z 1    [ Posty: 9 ]




NIE PRZEGAP WAŻNYCH INFORMACJI! POLUB NASZ PROFIL NA FACEBOOKU
[ ZAMKNIJ ]